• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vonių įtaka organizmui

Gydymas vandeniu, senovės Romoje vadintas hidroterapija, medikams žinomas jau nuo Hipokrato laikų. Dienos nuovargiui nuplauti, jėgoms atgauti medicinos tėvas patardavo 1-3 minutėms įlįsti į žemesnės nei 33 laipsnių C temperatūros vandenį. Jei laikysitės Hipokrato patarimo, o po to gerai išsitrinsite šiurkščiu rankšluosčiu, pasijusite galįs kalnus nuversti. Jei vandens procedūros patiko, palaipsniui vandens temperatūrą pamėginkite sumažinti iki 18-20 laipsnių. Pamatysite, padės: aktyviau pradės dirbti širdis, sustiprės kraujagyslės, organizmas taps atsparus ligoms, pagerės medžiagų apykaita, o dėl to greičiau sudegs riebalinis sluoksnis. Po poros mėnesių pažįstami ims domėtis, kaip jums pavyko taip pajaunėti. Pasidalinkite su kitais sveikatos paslaptimi.

REKLAMA
REKLAMA

Na, o jei norite atpalaiduoti įsitempusius raumenis, atsikratyti galvos skausmo, pajusti ramybę ir ramiai miegoti, pagulėkite 5-10 minučių šiltoje vonioje (37-39 laipsnių C). Išlipę iš vonios rankšluosčiu nesitrinkite - kūną tik nusausinkite (palikite odą vos sausą) ir gulkitės lovon.

REKLAMA

Jei lauke permerkė lietus, jei sušlapote kojas arba persišaldėte, nedelsdamas 5-10 minučių lįskite į karštą vonią (40-42 laipsnių C). Karštos vonios taip pat stiprina imunitetą, stimuliuoja įvairius organizmo procesus, skatina prakaitavimą ir kartu apsaugo organizmą nuo persišaldymo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau svarbu žinoti, kad karštos vonios kelia kraujo spaudimą, dažnina pulsą, todėl nerekomenduojamas žmonėms, varginamiems širdies ir kraujagyslių ligų. Tokiems pati geriausia 34-36 laipsnių C vandens temperatūra. Tačiau tokios temperatūros vonios pastebimos įtakos nedaro, gal tik šiek tiek atgaivina.

O ar mokame taisyklingai būti vonioje? Būtina įsidėmėti, kad viršutinė krūtinės ląstos dalis (širdies sritis turi būti virš vandens!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų