Prezidentą Valdą Adamkų stebina, kad policijos vadovą Vytautą Grigaravičių įstatymų pažeidimu apkaltinusi Vidaus reikalų ministerija (VRM) neatsižvelgė nei į jo iniciatyvą bausti buvusį Vilniaus policijos vadovą Eriką Kaliačių, nei į ankstesnius Policijos departamento siūlymus, kaip nepalikti E. Kaliačiui padėjusių išsisukti teisinių landų.
"Prezidentas dar nėra iki galo susipažinęs su VRM tarnybinio patikrinimo išvada dėl V. Grigaravičiaus. Tačiau Prezidentas mato paradoksalią situaciją, kai Policijos generalinis komisaras, kurio iniciatyva ir pastangomis buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl E. Kaliačiaus veiklos, dabar pats kaltinamas netinkamu pareigų atlikimu", - sakė Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Rytis Muraška.
Jis atkreipė dėmesį, jog tarnybinio patikrinimo dėl E. Kaliačiaus veiksmų eiga buvo nuolat koordinuojama su VRM generaline inspekcija, kuri trečiadienį pranešė apie V. Grigaravičiaus esą padarytus pažeidimus.
"Policijos departamentas dar šių metų balandžio mėnesį pateikė VRM Vidaus tarnybos statuto pataisų projektą, kuriuo buvo siekiama panaikinti teisines spragas, kuriomis vėliau pasinaudojo E. Kaliačius, išsaugodamas privilegijas. Tačiau VRM laiku ir tinkamai nesureagavo. Vadinasi, V. Grigaravičius kaltinamas dar ir tuo, ko laiku nepadarė pati VRM", - sakė Prezidento patarėjas.
R. Muraškos teigimu, Prezidentas patikino, jog atidžiai stebės susidariusią situaciją ir neleis, kad policija ar kitos teisėsaugos institucijos būtų įtraukiamos į politinius žaidimus.
"Gintaras Furmanavičius sako, kad tik policijos vadovą paskyręs pareigūnas - Prezidentas - gali paskirtąjį į pareigas asmenį nubausti. Tačiau šiuo atveju ministras, žinodamas, kad tik skiriantis pareigūnas gali bausti, tarnybinio patikrinimo išvadų nesuderino iš anksto su Prezidentu ir pateikė jas visuomenei kaip įvykusį faktą - kad V. Grigaravičius pažeidė įstatymus", - teigė R. Muraška.
ELTA primena, jog Policijos generalinis komisaras V. Grigaravičius kaltinamas netinkamai vykdęs pareigas Vilniaus policijos vadovo E. Kaliačiaus atleidimo istorijoje. Apie V. Grigaravičiaus padarytus pažeidimus trečiadienį paskelbta Vidaus reikalų ministerijos atlikto tarnybinio patikrinimo išvadose.
Jose teigiama, kad V. Grigaravičius nepasinaudojo savo įgaliojimais duoti privalomus nurodymus pavaldiems Policijos departamento pareigūnams laiku užbaigti tarnybinį patikrinimą ir taip pažeidė Policijos veiklos įstatymo nuostatas.
Policijos generalinį komisarą į pareigas, vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu, 5 metų kadencijai skiria ir atleidžia Prezidentas.
Tarnybiniais pažeidimais kaltintam sostinės policijos vadovui E. Kaliačiui prasmukus pro teisinę spragą ir vietoj nuobaudos užsitikrinus išskirtines socialines garantijas, Policijos departamentas suskato tobulinti Vidaus tarnybos statutą, kad E. Kaliačiaus triuko nebūtų galima pakartoti.
E. Kaliačius buvo kaltinamas dėl savavališkų statybų Vilniaus rajone, taip pat policijos žirgų, arklidžių bei automobilių naudojimo asmeninėms reikmėms.
Dėl skubiai konstatuotų sveikatos problemų iš tarnybos pasitraukusiam E. Kaliačiui turėjo būti skirta kompensacija, o vėliau - ir užtarnauta pareigūno pensija. Vidaus tarnybos statutas numato, kad tokiu būdu atleidžiamas pareigūnas gauna dviejų savo paskutinių mėnesio atlyginimų dydžio išeitinę kompensaciją.
Vidaus reikalų ministras G. Furmanavičius buvo nurodęs VRM generaliniam inspektoriui išsiaiškinti, kaip tarnybiniais pažeidimais įtartam E. Kaliačiui pavyko išvengti nuobaudų ir pasitraukti iš posto dėl sveikatos problemų.