• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užėmei mano vietą - paimk ir mano negalią...

Giedra AKAVICKIENĖ

Akcijos "Neįgalieji" metu pareigūnai mokė vairuotojus būti tolerantiškiems vienas kitam, ypač žmogui, nuskriaustam likimo. Deja, dar vis atsiranda vairuotojų, kurie nepaiso neįgaliųjų transporto stovėjimo vietas žyminčių kelio ženklų. Tarp "privilegijuotųjų" pateko ir Telšių vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Alma Tomkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus darbo dienai, apie 18 val., Vaiko teisių apsaugos tarnybos lengvasis automobilis pastebėtas prie prekybos centro "Maxima" automobilių stovėjimo aikštelės vietoje, skirtoje neįgaliesiems.

REKLAMA

Pasipiktinę praeiviai bambėjo, kad valdininkai visai nesigėdija - pačiame miesto centre stato tarnybinius automobilius su skiriamaisiais ženklais neįgaliųjų transporto stovėjimo vietoje. Be to, telšiškiai spėliojo, ar prie prekybos centro stovintis automobilis nenaudojamas asmeniniams reikalams.

REKLAMA
REKLAMA

Liudininkų teigimu, iš "Maximos" išėjo Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja A.Tomkevičienė. Prekių maišeliu nešina moteris sėdo į mašiną ir nuvažiavo. Telšių rajone vasarą vykusios akcijos metu įpėti dešimtys pažeidėjų, o tie, kurie savo kaltės negalėjo pripažinti, buvo nubausti piniginėmis baudomis. Policijos duomenimis, penkiems pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai, jiems piniginės palengvėjo 100-150 litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai primena, kad stovėjimo vietomis, skirtomis neįgaliųjų transporto priemonėms, gali naudotis tik skiriamuoju ženklu "Neįgalusis" pažymėtų automobilių vairuotojai. Visi kiti, nepaisant to, kad turi neįgalumą įrodančius dokumentus, vis tiek neturi teisės statyti transporto priemonių specialiai tam skirtose vietose.

REKLAMA

Skiriamuosius ženklus "Neįgalusis" pagal socialinės apsaugos ir darbo, vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministrų patvirtintą įsakymą gali gauti tik asmenys, turintys sutrikusią judėjimo funkciją, tačiau galintys patys vairuoti lengvąjį automobilį rankiniu valdymu.

Ženklais su mėlyname fone pavaizduotu invalido vežimėliu savo transporto priemones turi teisę pažymėti pirmą arba antrą invalidumo grupę turintys asmenys, kuriems nustatytas mažesnis nei 55 proc. darbingumo lygis, arba gyventojai, sulaukę senatvės pensijos amžiaus, kuriems yra nustatytas didelis ar vidutinis specialiųjų poreikių lygis, tačiau galintiems vairuoti automobilį.

REKLAMA

Ženklą "Neįgalusis" turi teisę įsigyti fiziniai asmenys, vežantys žmogų, turintį pirmą invalidumo grupę, pripažintą nedarbingu ar sulaukusį senatvės pensijos amžiaus, kuriam nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis.

Vaikus su sunkia ar vidutine negalia vežantis vairuotojas tokia privilegija irgi gali pasinaudoti, kaip ir savo transporto priemonėmis (automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) neįgaliuosius gabenantis asmuo.

Vien tik priekinėje ir galinėje automobilio dalyse esančio ženklo nepakanka. Neįgalieji privalo su savimi turėti ir negalią patvirtinančius dokumentus. Jeigu neįgaliuosius savo transporto priemone veža kitas vairuotojas, tuomet jam reikia pasirūpinti organizacijos vadovo oficialiu dokumentu, nurodančiu, kokiu maršrutu vežami žmonės su negalia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų