Ramutė PEČELIŪNIENĖ
Reginys, kurį praėjus pusvalandžiui po vidurdienio išvydo Šilagalių kaimo (Anykščių raj.) vieškeliu važiavęs vietinis girininkas, buvo sukrečiantis. Kirmėlynės upelyje apvirtęs aukštyn ratais gulėjo automobilis, o šalia jo, ant kranto, maždaug už pusės metro - iškritęs bejausmis moters kūnas. Stačiu šlaitu nusileidęs žemyn vyriškis bandė užčiuopti nepažįstamosios pulsą, bet tuoj pat suvokė, jog ji mirusi. O tuo metu lyg tyčiodamasi iš skaudžios realybės iš sulamdyto automobilio sklido muzika - radijo aparatas per avariją visiškai nenukentėjo.
Važiavo neturėdama teisių
Netrukus įvykio vieton atskubėjo girininko iškviesti Anykščių rajono PK pareigūnai, gelbėtojų bei komunalininkų komandos. Tik galingos technikos dėka pavyko išvilkti iš upelio visiškai sumaitotą "Peugeot 405", o pareigūnai tuo metu rankiojo nukentėjėlės daiktus. Iš vandens ištrauktoje permirkusioje margaspaslvėje rankinėje buvo rasti net keli mirusiosios pasai, antrosios grupės invalidumą patvirtinantis pažymėjimas, kiti dokumentai. Paaiškėjo, jog avarijos vietoje buvo mirtinai sužalota Rusijos pilietė Nina Ogatchou (54 m.). Šį skaudų įvykį tirianti Anykščių rajono PK Tardymo poskyrio tardytoja Jolanta Lapienienė teigė, jog įvykio vietoje jai teko rankioti išsibarsčiusias įspūdingas apyrankes, pažirusius karoliukus, kitus papuošalus. Kol kas nėra nustatytos tikslios šios tragiškos avarijos priežastys, tačiau manoma, jog moteris važiavo pernelyg dideliu greičiu. Staigiame posūkyje nesuvaldytas automobilis slydo net 55 metrus, kol nuo aukštoko skardžio nukrito į upelį. Skriedamas dideliu greičiu "Peugeot" pakeliui sulankstė šalimais esančio vasarnamio metalinės tvoros vartus, kartu su cemento luitu išrovė metalinį stulpą... Gali būti, jog vairuotoja stokojo patyrimo. Tarp asmeninių nukentėjėlės daiktų pareigūnams nepavyko rasti vairuotojo pažymėjimo. Be to, neblogai N. Ogatchou pažinojusios Anykščių moterys tikino, jog prie šio savo automobilio, kurį nusipirko Lietuvoje tiktai šių metų sausio 7 dieną, vairo Nina sėdo visai neseniai ir atvirai džiūgaudavo, jog jos nestabdo kelių policijos pareigūnai - taip ji išvengianti baudų, kad važinėjanti be teisių...
Nujautė nelaimę
N. Ogatchou į Lietuvą atvyko per Velykas. Balandžio 25 dieną turėjo baigtis jos vizos galiojimo mūsų šalyje laikas. Moteris nelaimės dieną buvo susiruošusi važiuoti namo, į Maskvą. Automobilį buvo pažadėjęs vairuoti senas jos pažįstamas, Mickūnų kaimo gyventojas Petras Bražiūnas. Šio vyriškio ir jo žmonos Janinos namuose N. Ogatchou apsigyvendavo pastaruosius kelerius metus, kai atvykdavo į Lietuvą. Kelionės į Maskvą išvakarėse Nina atvyko aplankyti, o kartu ir atsisveikinti su savo ilgamečiu draugu, Anykščių Šv. Prisikėlimo Aleksandro Nevskio parapijos sielovadininku Nikonu. Moteris sakė nujaučianti, jog daugiau su juo nepasimatysianti... Iš tiesų, N. Ogatchou ruošėsi kelionei į Ameriką - labai norėjo paviešėti pas Bostone gyvenančią savo dukrą Aliną, pasidžiaugti jos sūneliu, savo anūku. Kol kas moteris dar nebuvo gavusi JAV vizos, tačiau tikėjo, jog netrukus keliaus į užatlantę. Parapijos ganytojas Nikonas tądien moterį ramino ir tikino, jog viskas bus gerai. Moteris iš dvasininko sodybos išvyko jau gerokai įdienojus, pusę dvyliktos. Deja, lygiai už valandos ji buvo rasta mirusi.
Pakerėjo egzotiška išvaizda
N. Ogatchou buvo ne tik įspūdingos, egzotiškos išvaizdos, bet ir labai talentinga, ne tik Rusijoje, bet ir kai kuriose užsienio šalyse žinoma moteris. Anykščiuose įsikūrusios labdaringos valgyklos "SOS vaikai" darbuotojos tikino, jog pirmą kartą pamačiusios šią neeilinę moterį buvo šokiruotos jos išvaizdos. Nina vilkėjo indiškais drabužiais, buvo plikai nusiskutusi galvą, ant kaktos spindėjo išpiešta žvaigždė, rankas, kaklą, ausis puošė gausybė papuošalų - apyrankių, karolių, žiedų. Juose žėrėjo įvairiaspalviai akmenys. Iš pirmo žvilgsnio anykštietėms atrodžiusi lyg kokia burtininkė, atvykėlė tuoj pat paliko labai malonios, nuoširdžios, linksmos, atlapaširdės moters įspūdį. Visai neseniai apsilankiusi šioje valgykloje Nina buvo itin puošni - vilkėjo blizgančiu purpurinės spalvos sariu, buvo šiek tiek atsiauginusi plaukus, ant peties laisvai krito plona kasytė, kaip visuomet, moteris buvo pasipuošusi žiedais, apyrankėmis, kitais papuošalais...
Atrastas kelias į Lietuvą
Maskvoje gimusi ir augusi N. Ogatchou nuo vaikystės svajojo tapti artiste. Būdama 15 metų ji nusifilmavo režisieriaus E. Karameniano meniniame-dokumentiniame filme "Nuo pradžios iki galo". Šis filmas vėliau buvo parduotas Ispanijai. Žaliaakė mergaitė svajojo tapti aktore, tam ruošėsi nuo vaikystės - šoko, dainavo, lankė kompozitoriaus S. Dunajevskio choro studiją. Nina visąlaik gražiai rengėsi - buvo tarsi suaugusi su mada. Deja, staiga paaiškėjo, jog jauna moteris sunkiai serga - buvo nustatyta širdies yda, dėl kojų skausmo teko atsisakyti šokių. Dėl to Nina nusprendė pasirinkti ramesnę profesiją - baigė pedagoginę mokyklą, neakivaizdžiai mokėsi dailės meno paslapčių. Dvasiškiui Nikonui yra tekę matyti šios moters tapytų akvarelių, portretų. Jie esą labai gražūs. Nina 22 metus dirbo grafike Maskvos meno kombinate. Čia ji susipažino su pirmuoju vyru dailininku Eugenijumi Sapunovu. Būtent jis atrado kelius į Lietuvą - įsidarbino "Anykščių vyno" gamykloje, apsigyveno šiai įmonei priklausiusioje sodyboje. Tai buvo maždaug prieš 20 metų. Nina ėmė nuolat lankytis Lietuvoje, galiausiai privatizavo minėtą sodybą, tačiau prieš kelerius metus ją pardavė.
N. Ogatchou asmeninis gyvenimas buvo labai dinamiškas, ji ne kartą tekėjo ir skyrėsi. Antrasis Ninos vyras buvo žymus dailininkas M. Terentjevas. Sklido kalbos, jog jis buvo užmuštas dėl pinigų. Kuriam laikui Ninos gyvenimo draugu buvo tapęs juodaodis vyriškis. Kalbama, jog iš viso ji turėjo 10 vyrų.
Nina tampa egzotiškąja Ninačala
N. Ogatchou (tai paskutinė jos pavardė, nors Rusijoje kaip aktorė ji buvo žinoma Terentjevos pavarde) bandė visokiais būdais kovoti su nepakeliamais nugaros skausmais (jai buvo diagnozuota stuburo išvarža, akmenys inkstuose), todėl išvyko į Indiją, Tibetą, lankėsi vienuolynuose, susitikinėjo su macharadžomis, lamomis. Liga po truputį ėmė trauktis, o egzotiškoji Indija Niną tiesiog pakerėjo. Ji pradėjo vaidinti Delio, Kalkutos, kitų šios šalies miestų teatruose ir galiausiai per jubiliejinį festivalį buvo pripažinta geriausia indiškos sielos Rusijos aktore. Nina perėmė indų gyvenimo būdą, pasivadino egzotišku Ninačalos vardu, ėmė rengtis sariais, pamėgo rytietiškų papuošalų gausybę. Grįžusi į Rusiją ši nepaprasta moteris vaidino įvairiuose teatruose, dainavo klubuose, kartu F. Kirkorovu, O. Kabo, V. Vasiljeva nusifilmavo septyniolikos serijų televizijos filme "Grožio salonas", kur atliko madam Vong vaidmenį. Pastaruoju metu Nina sugebėjo rasti dar vieną užsiėmimą - ėmė gydyti žmones nuo alkoholizmo, įvairių sunkių ligų. Moteris tikino savo bičiulius Lietuvoje, jog jai pavyko padėti ne vienam sergančiajam... Deja, kritinėje situacijoje savo gyvybės jai išgelbėti nepavyko.