Saddamas Husseinas (Sadamas Huseinas) pasirodo naujame amplua - jo galva atmesta, baltos garbanos vylingai krenta, o išpuoselėti pirštai koketiškai spaudžia cigaretę su filtru.

Per kampaniją, kuri gali prasidėti jau pirmadienį, JAV pajėgos planuoja Saddamo Husseino gimtajame mieste Tikrite iškabinėti provokuojamus plakatus su nuversto diktatoriaus karikatūromis, kuriose jis pavaizduotas kaip įvairios Holivudo žvaigždės ar popkultūros herojai.

Panaudojant meistrišką fotomontažą buvęs Irako lyderis atrodys kaip šėlstantis Elvis Presley (Elvis Preslis), Britanijoje gimęs rokeris Billy Idolas (Bilis Aidolas), krūtingoji aktorė Rita Hayworth (Rita Heivort) ar iš Vengrijos kilusi legendinė aktorė Zsa Zsa Gabor (Ža Ža Gabor).

"Manau, daugumai vietos gyventojų patiks tokie plakatai ir jie juoksis. O priešus tai papiktins, ir tada mums bus lengviau juos surasti", - sakė jis.

Nors oficialiai plakatai dar nepatvirtinti, S.Russellas tikisi, kad jie pasirodys Tikrito gatvėse jau pirmadienį.

Kariniai psichologai pritaria pulkininko leitenanto, kurio vadovaujamas 4-osios pėstininkų divizijos 1-ojo bataliono 22-asis pulkas vadovauja nuversto diktatoriaus paieškoms, sumanymui.

Jie mano, jog jeigu kariams pavyks iškabinėti plakatus Tikrite ir pasiekti, kad jie ilgesnį laiką nebūtų nuplėšti, tai bent jau parodys gyventojams, kas kontroliuoja padėtį mieste.

REKLAMA

Tačiau drauge būgštaujama, kad plakatai gali suskaldyti Tikrito gyventojus ir sukelti pasipiktinimą net tarp tų, kurie neremia ankstesnio režimo, bet nesupranta šiurkštoko amerikiečių humoro apie buvusį diktatorių.

Centrinės vadovybės atstovų nuomone, vietos gyventojai gali palaikyti šiuos plakatus įžeidžiamais, o tai savo ruožtu suaktyvintų regione partizaninę veiklą.

Viename plakatų, paruoštų išklijuoti miesto gatvėse, Saddamo Husseino veidas primontuotas prie Elvio Presley kūno, kuriam ant plaukuotos krūtinės kabo auksinis kryžius su nukryžiuotuoju Kristumi.

"Gal tai bus juokinga Amerikos kareiviams, bet aš manau, dauguma gyventojų supras tai kaip įžeidimą", - sakė 22 metų irakietis Uday (Udajus), dirbantis vertėju amerikiečių bazėje Tikrite.

"Reuters"-BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų