Televizijos žiūrovai, pripratę matyti tik iš lėktuvų nufilmuotus karo vaizdus, dažniausiai - paleidžiamas "protingas" bombas, karo su Iraku atveju gali išvysti visai ką kita - mūšiuose dalyvaujančius karius.
Pentagonas, kuris griežtai varžė žiniasklaidos galimybes nušviesti karines operacijas Grenadoje, 1991-ųjų Persijos įlankos karą ir karą Afganistane, dabar planuoja leisti žurnalistams važinėti kartu su karo veiksmuose tiesiogiai dalyvaujančiais kariais, jei JAV vadovaujamos pajėgos mėgins nuversti Irako lyderį Saddamą Husseiną (Sadamą Huseiną).
JAV gynybos departamentas net numatė karinius mokymus žurnalistams, kurių metu jie būtų rengiami darbo karo zonoje sunkumams ir pavojams, tarp kurių gali būti ir biologinis ar cheminis ginklas.
Taip pat būtų pagerintos signalų per palydovus perdavimo sąlygos.
JAV televizijos palankiai vertina planus nusiųsti amerikiečių ir užsienio žurnalistus į JAV oro bei sausumos pajėgas ir karinį jūrų laivyną. Toks Pentagono sprendimas būtų laikomas didele pažanga plėtojant kariškių ir žiniasklaidos santykius.
Suprasdami, kad visuomenė vis dar labai skeptiškai vertina karą su Iraku, Pentagono pareigūnai nurodo, kad galimybė Vakarų žiniasklaidai dirbti karo veiksmų zonoje atitinka jų interesus, nes tai būtų atsvara galimai Irako dezinformacijai, kurią galėtų platinti arabų žiniasklaidos priemonės.
Gynybos departamentas tvirtina, kad žurnalistai galės visiškai laisvai, be kariškių cenzorių kontrolės, analizuoti visus karo aspektus, įskaitant civilių gyventojų žūtį ir incidentus, susijusius su "saviškių ugnimi".
Ankstesnio Persijos įlankos karo metu televizijų žiūrovai galėjo matyti daugiausiai Pentagono pateiktą, iš lėktuvų filmuotą medžiagą apie "chirurgiškai tikslius" oro smūgius arba spaudos konferencijas, kuriose generolai rodydavo taškus žemėlapiuose.
"Reuters"-BNS