Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį (04.15) sustabdė praėjusią savaitę Vilniaus miesto meru išrinkto socialdemokrato Gedimino Paviržio ir jo pavaduotojo liberaldemokrato Juozo Imbraso įgaliojimus, kol bus išnagrinėtas liberalų skundas dėl tarybos priimtų sprendimų teisėtumo.

Teismo posėdyje nutarta sustabdyti praėjusį trečiadienį priimtų sprendimų dėl Vilniaus miesto mero išrinkimo ir mero pavaduotojo skyrimo galiojimą.

Teismo nutartis galios, kol byla nebus išnagrinėta iš esmės. Kitas teismo posėdis numatytas balandžio 25 dieną.

"Remiantis naujuoju Vietos savivaldos įstatymu, išeitų, kad taryba dabar yra be vadovo", - BNS sakė Vilniaus miesto savivaldybės Teisės departamento vadovas Jovitas Elzbergas.

Pareigūno teigimu, tokia situacija gali likti iki tol, kol nebus priimti nauji tarybos sprendimai. Tarybos posėdį galėtų sušaukti vyriausias amžiumi tarybos narys arba rinkimų apygardos komisijos pirmininkas.

Praėjusią savaitę Lietuvos liberalai teismui pateikė skundą, kuriame prašo paskelbti negaliojančiais praėjusį trečiadienį vykusių sostinės mero rinkimų rezultatus.

Rinkimuose liberalas Artūras Zuokas pralaimėjo socialdemokratui G. Paviržiui.

Kaip BNS yra sakęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Raimondas Šukys, savo prašymą liberalai argumentuoja tuo, kad pirmajame naujosios tarybos posėdyje dalyvavo trys tarybos nario mandatus turintys Seimo nariai, taip pat tuo, kad rasti du nustatytos formos neatitinkantys balsavimo biuleteniai.

REKLAMA

R. Šukio teigimu, patikrinus Vilniaus miesto tarybos pirmojo posėdžio protokolą ir balsavimo biuletenius nustatyta, kad du jų neatitiko balsų skaičiavimo komisijos numatytos formos - trūko vieno iš komisijos narių parašo.

Ant kiekvieno biuletenio turėjo būti trijų komisijos narių parašai ir apygardos rinkimų antspaudas.

Vilniaus apygardos administracinio teismo liberalai prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar Konstitucijai neprieštarauja sausį Seimo priimtos įstatymų pataisos, kad į tarybas išrinkti Seimo nariai gali dalyvauti pirmajame naujos kadencijos tarybos posėdyje.

Konstitucinis Teismas (KT) praėjusį gruodį išreiškė nuomonę, kad savivaldybių tarybų nariais išrinkti parlamentarai turi apsispręsti dėl gauto mandato iki pirmojo naujosios tarybos posėdžio. KT konstatavo, kad Seimo narys negali būti vienu metu ir savivaldybės tarybos nariu.

Nepaisant tokio KT sprendimo, priimto po pernai gruodžio 22 dieną įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Seimas nusprendė padaryti išimtį ir leisti parlamentarams dalyvauti pirmuose posėdžiuose.

Pirmajame tarybos posėdyje ir Vilniaus mero rinkimuose dalyvavo parlamentarai Vladimiras Orechovas, Vasilijus Fiodorovas ir Eduardas Šablinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų