• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apeliacinis teismas neleido perkelti į Vilniaus psichiatrijos ligoninę savo dukrą pasmaugusios trakiškės Reginos Keršienės (38 m.), šiuo metu priverstinai gydomos Rokiškio psichiatrijos ligoninės Sustiprinto stebėjimo skyriuje.

REKLAMA
REKLAMA

Palengvinti šios moters gyvenimo sąlygas birželį buvo nusprendęs Panevėžio apygardos teismas, tačiau Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Valdemaras Mociškis tokią nutartį apskundė apeliacine tvarka, praneša ELTA.

REKLAMA

Dėl teismo sprendimo perkelti R. Keršienę į bendrojo tipo psichiatrijos ligoninę, iš kurios lengviau pabėgti, buvo labai sunerimęs jos buvęs vyras, nužudytosios dvylikametės tėvas Kęstutis Keršys. Jis teigė bijąs tragedijos tęsinio, nes buvusi žmona yra žadėjusi susidoroti. Vyriškis yra vedęs kitą moterį, su kuria augina tris vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

Išnagrinėjęs prokuroro skundą, Apeliacinis teismas pritarė jo argumentams, kad R. Keršienės negalima laikyti nebepavojinga visuomenei. Ji nuo vaikystės serga sunkia psichikos liga, Rokiškio psichiatrijos ligoninėje pripažinta antrosios grupės invalide. Pernai pasmaugusi savo dukterį, ji pareigūnams sakė tikinti, kad vaikas prisikels iš numirusiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio apygardos prokuratūra seniai nepatenkinta galiojančia priverčiamųjų medicininių priemonių taikymo tvarka, kai teismai įpareigoti kas pusmetį peržiūrėti gydymo ir stebėjimo režimą - būtent šiai prokuratūrai tenka kontroliuoti visų Rokiškyje gydomų sunkių nusikaltėlių priežiūrą.

REKLAMA

Vyriausiojo prokuroro Justino Pupkos nuomone, nepakaltinami asmenys sustiprinto stebėjimo sąlygomis turėtų būti laikomi bent pusę to termino, kuris pagal įstatymus gresia už įvykdytą nusikaltimą.

Panevėžio zonos vyriausiasis psichiatras Petras Aukštuolis taip pat sutinka, kad esama tvarka netobula, tačiau pabrėžia, kad ekspertų rekomendacijas išnagrinėjęs teismas gali jų ir nepriimti. Gydytojas linkęs labiau kritikuoti praktinę problemos pusę.

REKLAMA

Rokiškio psichiatrijos ligoninės Sustiprinto stebėjimo skyriuje, kurį juosia aukšta tvora ir spygliuotos vielos tinklas, tėra 100 vietų. Ligonių, anot P. Aukštuolio, čia visada bent dešimčia daugiau. Neseniai iš kito skyriaus teko skolintis tris lovas, kad būtų kur paguldyti naujus pacientus... O psichikos ligoniai taip pat yra žmonės ir dėl savo ligų patys nekalti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas mano, kad būtų racionaliausia tos pačios ligoninės teritorijoje, kur jau yra apsaugos sistema, pastatyti kitą (bendrojo stebėjimo) korpusą. Į jį iš Sustiprinto stebėjimo skyriaus, teismui leidus, būtų perkeliami nepaūmėjusios būklės psichikos ligoniai, kuriuos dabar tenka siuntinėti po visą Lietuvą. Tačiau ligoninė viena šito nepadarys - lėšų statyboms turėtų skirti Vyriausybė.

Šiuo metu bendrojo režimo sąlygomis įvairiose šalies psichiatrijos ligoninėse priverstinai gydoma apie 540 nusikaltusių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų