Pirmadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Tarptautinės teatro dienos proga vyko „Auksinių scenos kryžių“ įteikimo ceremonija. „Auksinius scenos kryžius“ kartu su piniginėmis premijomis skiria Lietuvos kultūros ministerija labiausiai per metus nusipelniusiems teatro kūrėjams.

Nominantus (http://www.teatras.lt/news.php?strid=1022&id=21904) ir laureatus renka 12 narių ekspertų komisija. Iškilmingą apdovanojimų įteikimo ceremoniją LNDT režisavo Vytautas Grigolis.

„Auksinių scenos kryžių“ laureatais tapo:

Už indėlį į Lietuvos teatro kultūrą Padėkos „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanota Dalia Tamulevičiūtė.

Už geriausią darbą baleto ir šokio srityje – baleto solistė Eglė Špokaitė už Dezdemonos vaidmenį Anatolijaus Šenderovo balete „Dezdemona“ ir Anos Kareninos vaidmenį Rodiono Ščedrino balete „Ana Karenina“ (LNOBT).

Choreografė – Birutė Letukaitė už spektaklio „Aseptinė zona, arba lietuviškos sutartinės“ choreografiją (Kauno šokio teatras „Aura“).

Geriausias darbas operos srityje – baleto solistas Vytautas Juozapaitis už Don Karlo vaidmenį Giuseppe Verdi operoje „Likimo galia“ (LNOBT).

Geriausias darbas operetės, miuziklo ir roko operos srityje – aktorė Ieva Stundžytė už Džuljetos vaidmenį Sigito Gedos ir Kęstučio Antanėlio roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“ (režisierius Aidas Giniotis, Keistuolių teatras).

REKLAMA

Scenografai ir kostiumų dailininkai – dailininkė Vilma Masteikienė už scenografiją ir kostiumus Sigito Gedos ir Kęstučio Antanėlio roko operai „Meilė ir mirtis Veronoje“ (režisierius Aidas Giniotis, Keistuolių teatras).

Debiuto nominacija – už ryškiausią debiutą solistė Asmik Grigorian, sukūrusi Violetos vaidmenį Giuseppe Verdi operoje „Traviata“ (LNOBT).

Už darbą lėlių teatro ir teatro vaikams srityje – aktorė ir režisierė Inesa Paliulytė už spektaklį „Anderseno gatvė“ ir darbą su vaikais „Teatro mokyklėlėje“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjai aktoriai – aktorius Vaidotas Martinaitis už milicijos Kapitono vaidmenį spektaklyje pagal Vladimiro ir Olego Presniakovų pjesę „Vaidinant auką“ (režisierius Oskaras Koršunovas, OKT/Vilniaus miesto teatras).

Geriausias dramos aktorius – aktorius Arūnas Sakalauskas už Veršinino vaidmenį spektaklyje pagal Antono Čechovo pjesę „Trys seserys“ (režisierius Rimas Tuminas, Vilniaus mažasis teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos aktorės – aktorė Milė ŠablauskaitėPonios Cuker vaidmenį spektaklyje pagal Dea Loher pjesę „Nekalti“ (režisierius Gintaras Varnas, Kauno valstybinis dramos teatras).

Geriausia dramos aktorė – aktorė Daiva Stubraitė už Elos vaidmenį spektaklyje pagal Dea Loher pjesę „Nekalti“ (režisierius Gintaras Varnas, Kauno valstybinis dramos teatras).

Kompozitoriai – už muziką dramos spektakliui – kompozitorius Gintaras Sodeika už muziką spektakliui pagal Vladimiro ir Olego Presniakovų pjesę „Vaidinant auką“ (režisierius Oskaras Koršunovas, OKT/Vilniaus miesto teatras).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų