• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikata

Gydytojo priimamasis

Depiliacija nekenksminga

"Dabar visi kaip išprotėję šaukia - reikia depiliuoti (ar epiliuoti) visus plaukus, - rašo skaitytoja Patricija D. iš Kauno raj. - Šalinti nuo visur (na, ačiū Dievui, plikai galvos nusiskusti nerekomentuoja...) - nuo kojų, iš pažastų, bikinio vietų ir t.t. Sako, kad net darbdaviai nepriima į darbą, jei nenusidepiliavusi (?!) kojų ar rankų... Girdžiu - jei plaukuota, tai jau ir nevalyva... O koks medikų požiūris? Anksčiau medikai nerekomenduodavo tokių drastiškų veiksmų - na, gal tik pažastis, kojas... Šalinti rekomenduodavo tik kai dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų pradėdavo augti plaukai ne ten, kur reikia, ir per daug jų želdavo..."

REKLAMA
REKLAMA

Tarp medikų tikrai nėra jokios plaukų šalinimo "mados", nes kiekvienas žmogus elgiasi taip, kaip jam atrodo estetiška ir higieniška. Šiuo požiūriu - tai yra labiau mados reikalas, nes mada, būdama atlaidi įvairiems stiliams, yra kur kas kategoriškesnė dėl plaukų ant kojų, rankų, pažastyse, kirkšnyse. Medikai labiau linkę patarti šalinti plaukus tuomet, kai TIKRAI to reikia.

REKLAMA

Per dideliu plaukuotumu (hirsutizmu) vadinamas didelis plaukuotumas, kuriam įtaką turi hormonų veiklos sutrikimai. Dėl suaktyvėjusių androgenų plaukai auga apie bambą, krūtų spenelius, ant viršutinės lūpos ir smakro. "Senatviškasis hirsutizmas" būna pasibaigus menstruacijoms ir prasidėjus klimakteriniam laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA

Trumpai apie plaukų šalinimo būdus

Skutimas. Kaip žinia, nepageidaujamų plaukelių skutimas - pats paprasčiausias depiliacijos būdas. Jis neskausmingas ir greitas. Tačiau skutant pašalinama tik viršutinė plauko dalis, o ne jo svogūnėlis. Taigi po 1-2 dienų plaukeliai ir vėl prasikala į odos paviršių, tvirti ir dygūs. Prieš plaukelių skutimą rekomenduojama nusiprausti po šiltu dušu arba vonioje, pamasažuoti odą. Šiluma išplečia poras, suminkština plaukelius ir odą, taigi skusti bus lengviau. Jei oda ne itin jautri, skutama prieš plaukelių augimo kryptį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Depiliaciniai kremai. Depiliacinių kremų (gelių, putų ar pan.) sudėtyje yra cheminių medžiagų, ardančių plauko struktūrą. Užtepus kremą ir palaikius tiek, kiek nurodyta instrukcijoje, plaukas tampa trapus, lengvai nusivalo nuo odos mentele ar kempine. Kremas sunaikina tik patį plauką, o ne jo svogūnėlį - kaip ir naudojant skustuvą. Depiliaciniai kremai mažiau dirgina odą nei skustuvas, neretai jie netgi drėkina ir puoselėja viršutinį odos sluoksnį. Tačiau po tokios depiliacijos plaukeliai atauga taip pat greitai, kaip ir po skutimo, tik yra minkštesni, gležnesni.

REKLAMA

Depiliacija vašku. Jos pliusai - greitumas ir efektyvumas. Plaukeliai atauginėti ima tik po 3-4 savaičių. Nuolat kartojant šią procedūrą, jie atauga gležnesni ir retesni. Grožio salonuose paprastai depiliuojama karštu vašku. Šiluma suminkština odą, atveria poras, tad plaukelių šalinimas būna kiek mažiau skausmingas nei namuose, šalinant plaukelius delnuose pašildytomis vaško juostelėmis.

REKLAMA

Depiliatorius. Nors dabar apstu depiliatorių, kurie maksimaliai sušvelnina procedūros skausmingumą, masažuoja ir šaldo odą, vis dėlto depiliacija išlieka gana skausminga. Depiliatoriumi pašalinti plaukeliai atauga po1-2 savaičių, jie būna silpnesni, neaštrūs. Tačiau gana didelis plaukelių įaugimo į odą pavojus, susidaro skausmingi spuogeliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elektroepiliacija. Taikant šį metodą į plauko folikulą įvedama plonutė adatėlė - elektrodas, per kurį teka silpna elektros srovė, sunaikinanti patį folikulą. Elektroepiliacija atliekama tik nedideliuose odos plotuose.

Depiliacija lazeriu. Tai plauko svogūnėlio sunaikinimas atitinkamų bangų ilgio šviesos spinduliu. Lazerio spindulio karštis sunaikina plauko folikulą. Tamsius plaukus lazeris veikia geriau nei šviesius, o žilų plaukų apskritai neveikia, nes jie neturi pigmento. Nors skamba gana grėsmingai, šis depiliacijos metodas yra gana saugus.

Taigi elkitės pagal save, turėkite savo nuomonę depiliacijos ar epiliacijos "reikalu" ir tikrai nebūtina klausyti, kas ką sako.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų