Tikrai margoka diena. Kriminalinių juostų mėgėjams įmanoma gana mielai parekomenduoti naują "Tiesos įkaitą" (kabelinės televizijos, 21.00 val.). Tiesa, britų režisierius Johnas Mackenzie kadaise sukūrė tikrą žanro šedevrą "Ilgasis penktadienis", tai dabar visi iš jo kažko panašaus tebelaukia.

Deja, šedevrai gimsta ne kasdien, nors "Tiesos įkaite" irgi yra privalumų, pavyzdžiui, užspęsto į kampą darboholiko Martino paveikslas, sodriai nutapytas Michaelo Keatono, meistriškai auginama įtampa, "juodojo kino" atgarsiai.

Šią dieną įmanoma susitikti ir su egzotiškųjų Rytų, tiksliau, Honkongo kinu. Na, ko laukti iš Jackie Chano, "Dievo šarvuose" (LTV, 22.00 val.), kaip paprastai, įstrigusio į nepaprastai painias - šį kartą susietas su šėtono kulto sekta - situacijas, jūs maždaug įsivaizduojate. O štai ankstyvas ekrano poeto, vėlesnio "Meilės laukimo" autoriaus honkongiečio Wong Kar-wai kūrinys "Laukinės dienos" (Baltarusijos TV, 23.50 val.) slepia gausybę netikėtumų. Karštai jį rekomenduočiau, jeigu tik TV kanalas nebūtų toks nepatikimas.

Lenkai (TVP1, 13.45 val.) primena savo neilgai gyvavusio genijaus Krzysztofo Kieslowskio debiutą "Personalas" (1975). Dar nesukurtas nei "Dekalogas", nei "Trijų spalvų" ciklas, veiksmas rutuliojasi banalokos teatro siuvyklos aplinkoje, tačiau egzistencinis jaudulys jaučiamas netgi čia.

Verta prisiminti ir pirmąjį rusų režisieriaus Glebo Panfilovo ir genialios "pelenės" Inos Čiurikovos susitikimą netradiciniame filme apie revoliuciją "Per ugnį liepto nėra" ("Naše kino", 20.00 val.). Herojė - beraštė mergina, turinti neklaidžią menininkės nuojautą. Deja, tai pasmerktas likimas, kuriam ne pakeliui ir su baltaisiais, ir su "savais" raudonaisiais, ko gero, taip pat. Genijaus pašaukimas - ne laviruoti: per ugnį liepto nėra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų