Susipažinti su visų Lietuvos etnografinių regionų papročiais, muzika bei patiekalais vilniečiai ir miesto svečiai ketvirtadienį galės neišeidami iš Sereikiškių parko.
Skirtinguose Sereikiškių parko kampeliuose ketvirtadienį įsikurs Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos bei Suvalkijos "kaimeliai". Apie 250 folkloro ansamblių, atstovaujančių skirtingiems regionams, dainuos, šoks, gros, tarmiškai pasakos apie kraštų tradicijas bei kultūrą.
Užeiti į Sereikiškių parką ir dalyvauti folkloro dienos "Slauna mūsų giminėlė" renginiuose vilios prie parko vartų įsikūrę muzikantai.
O užsukusieji į šventę galės ne tik paklausyti senovinių dainų, pašokti ar paskanauti tradicinių patiekalų, bet ir stebėti dirbančius puodžius, audėjus, juvelyrus, pynėjus, karpytojus, medžio drožėjus, margintojus ir kitus. Iš viso į šventę ketina atvykti apie 400 amatininkų.
Įvairūs žaidimai, dainos bei rateliai mažiesiems šventės lankytojams bus rengiami vaikų kieme. Į šokių kiemą, kur visų etnografinių regionų ansambliai šoks bei mokys daugybės šokių, kviečiami visi jaunos dvasios žmonės. Be to, Sereikiškių parko scenoje ansambliai rodys švenčių ir darbo papročių pagrindu parengtas programas - pasakos apie vestuvių apeigas, krikštynas, kareivių palydėtuves ir kitus dalykus.
Susikaupimo dvasia vyraus ant Gedimino kalno, kur skambės karo istorinės dainos, sutartinės, senųjų instrumentų muzika.
Šventę vainikuos Lietuvos etnografinių regionų pasirodymas "Ant karaliaus dvaro" Katedros aikštėje.
Į Pasaulio lietuvių dainų šventės programą įtraukta folkloro diena "Slauna mūsų giminėlė" dainų švenčių metu rengiama ketvirtą kartą.
BNS