Bendrovė "Smiltynės perkėla" iki šių metų vasaros sezono pradžios žada įgyvendinti daug naujovių - klaipėdiečius ir miesto svečius per Kuršių marias kels naujas keltas, iki Smiltynės paplūdimių ir Jūrų muziejaus veš traukinukai, o automobilių eiles ties Naująją perkėla turėtų sumažinti nauja eismo juosta.

Pasak uostamiesčio dienraščio "Vakarų ekspresas", kovo 9 dieną Bulgarijoje, Burgo laivų statykloje, į vandenį bus nuleistas "Smiltynės perkėlai" pastatytas naujasis keltas.

Keltas Klaipėdą pasieks jau balandį, o savo darbą pradės birželio pradžioje. Tad Naujojoje perkėloje nuo vasaros pradžios jau dirbs trys keltai.

Laive bus uždaras moderniai įrengtas 150 vietų keleivių salonas. Jeigu keltas negabentų transporto priemonių, jame tilptų 1500-2000 keleivių. Kelte yra numatytos vietos ir žmonių su negalia vežimėliams. Laive taip pat bus įrengti tualetai.

Keltu bus galima plukdyti 45 lengvuosius automobilius. Jis plauks kur kas greičiau nei dabar turimi keltai - keltui nereikės sukinėtis, tad per tą laiką, kai senasis keltas padarydavo 2 reisus, naujasis keltas padarys tris. Be to, naujasis keltas galės plaukti ir per ledus, nes turės storesnį kilį.

Naujasis keltas kainuos apie 8,5-9 mln. litų. Jis bus pastatytas "Smiltynės perkėlos" lėšomis. Kelto finansavimo sutartis sudaryta su "Sampo" banku. Paskola bus pradėta grąžinti tik po metų, kai naujasis keltas pradės savo darbą, ir turės būti visiškai grąžinta per 7 metus.

REKLAMA

Nuo birželio 1-osios uostamiesčio svečių bei gyventojų naujovės lauks ir kitoje marių pusėje. Nuo Senosios perkėlos iki Jūrų muziejaus bei nuo Naujosios perkėlos iki paplūdimio visus norinčiuosius nugabens mini traukinys ant ratų.

Tokio projekto idėją bendrovės vadovai parsivežė iš vieno Prancūzijos miestelio. Tad nuo birželio ir Smiltynėje važinės turbodyzeliniu varikliu varomi traukinukai su trimis vagonais.

"Vienu tokiu traukinuku gali važiuoti 70 žmonių. Jame bus įrengtos vietos tiek vaikų, tiek ir neįgalių žmonių vežimėliams. Traukinukas gali važiuoti maksimaliu 20 km/h greičiu. Važiavimas juo yra ypač saugus - jei važiuojant atsikabintų vagonas, jo ratai automatiškai užsiblokuotų", - pasakojo "Smiltynės perkėlos" direktorius Algirdas Žukauskas.

Abu traukinukai šiuo metu yra gaminami Belgijoje. Jie "Smiltynės perkėlai" atsieis apie 800 tūkst. litų. Bendrovė juos įsigys išperkamosios nuomos būdu.

Vaikams kelionė šiuo traukinuku kainuos 50 centų, o suaugusiesiems teks mokėti apie litą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų