Seimo laikinoji tyrimo komisija nusprendė kreiptis į Maskvos vyriausybę, kad ji patvirtintų arba paneigtų skandalą Lietuvoje sukėlusios jos atstovo Baltijos šalyse Aleksandro Mizgario ataskaitos autentiškumą.

Komisijos pirmininkas Vaclovas Karbauskis, tiek anksčiau, tiek dabar abejojantis tokio kreipimosi nauda, netiesiogiai leido suprasti manąs, kad maskviečiai gali pateikti tokį atsakymą, kuris būtų naudingas ūkio ministrui Viktorui Uspaskichui.

"Manau, kad iš Maskvos vyriausybės galime nieko negauti. Galime gauti, kad yra arba nėra (toks dokumentas. - ELTA), kad jis yra visai ne tokio turinio. Galime gauti, ką jie sumanys mums pateikti. O ar tai bus tikra, patikrinti neturėsime galimybės. Abejoju tokio kreipimosi būtinumu ir atsakymu, kuriuo galėsime vadovautis", - po antradienio posėdžio žurnalistams teigė parlamentaras.

Paklaustas, ar baiminasi iš Maskvos gauti tokį atsakymą, kuris būtų naudingas V. Uspaskichui, komisijos vadovas atsakė lakoniškai: "Ką manau, pasiliksiu prie savęs".

Praėjusią savaitę V. Karbauskis teigė, jog komisijai nebūtina kreiptis į Rusijos institucijas, nes Seimas jai nesuformulavo uždavinio išsiaiškinti, ar minėtas dokumentas yra autentiškas. Anot jo, klausti Maskvos vyriausybės dėl vidaus susirašinėjimo dokumento Seimui esą "būtų neetiška, negarbinga".

REKLAMA

Antradienį komisija opozicijos siūlymu nusprendė paprašyti Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pateikti turimus duomenis apie A. Mizgario ataskaitos atsiradimo aplinkybes bei kitą su šiuo raštu ir jo turiniu susijusią informaciją.

Be to, nuspręsta kreiptis į Ūkio ministeriją ir Vilniaus miesto savivaldybę, kad šios pateiktų V. Uspaskicho, sostinės mero Artūro Zuoko ir vicemero Gedimino Paviržio pokalbių tarnybiniais telefonais kovo-gegužės mėnesiais išklotines. Taip reaguota į Vilniaus miesto mero praėjusią savaitę pasakytus žodžius, esą V. Uspaskichas prašė Maskvos vyriausybės pareigūnų paneigti skandalą sukėlusios ataskaitos autentiškumą.

"Komisijos nariai nori įsitikinti, ar buvo dažniau skambinama (į Maskvą. - ELTA). Manau, kad pokalbių intensyvumas komisijos nariams duos kažkokį atsakymą", - vylėsi V. Karbauskis.

Tačiau jis pripažino, kad jei V. Uspaskichas į Maskvą skambino iš asmeninio mobiliojo telefono ar buvo davęs tokį pavedimą savo pavaldiniams, to nebus galima patvirtinti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų