Tai tikrai opi problema - dabar kuo toliau, tuo daugiau apie ją girdime. Mano nuomone, ar vaikas gers alkoholinius gėrimus, ar ne, labiausiai priklauso nuo tėvų rodomo pavyzdžio. Jei šeimoje alkoholis nuolat vartojamas, vaikas ar paauglys nežiūri į tai kaip į grėsmę ar problemą ir pats pradeda jį vartoti. Man labai nepatinka vadinamieji "vaikiški šampanai", kuriuos net per mažų vaikų gimtadienius tėvai perka. Man atrodo, kad tai gali būti postūmis, kuomet jau vyresni vaikai pradeda pirkti alkoholinius gėrimus.
Taip pat įtakos turi ir vaiko draugai, tačiau dažniausiai tėvai vaikams draugų nerenka, nors kartais nuo "blogų draugų" apsaugoti ir reikėtų. Bet blogiausia, kai pradeda gerti maištaujantys paaugliai.
Aš įsitikinus, kad vaikus nuo noro pradėti vartoti alkoholį turėtų atstumti tinkamas laisvalaikio užimtumas. Ir tą reikia pradėti jau ankstyvoje vaikystėje - bandyti vaiką sudominti užsiėmimu, būreliu, kad į jį įsitrauktų, susidomėtų, o ir susidomėjimas truktų ne vienerius metus, o žymiai ilgiau.
Vaiko elgesys, jo charakterio bruožai formuojasi dar vaikystėje, todėl svarbu nepražiūrėti to momento, kad vėliau nebūtų per vėlu, nes, kaip žinia, pradėti gydyti paauglį (ar suaugusįjį) nuo alkoholizmo galima tik jam sutikus, o, deja, vaikai to dažniausiai nesupranta.