• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

"Provokacijos auka" ir jos bendrai suimti

Ramutė PEČELIŪNIENĖ

Garsiosios Kauno Daktarų šeimos atžala 21 metų Enrikas Daktaras taip ir nespėjo įsitraukti į aktyviąją politinę veiklą. Tuo metu, kai Kauno miesto tarybos nariai rinko Kauno merą, jauniausias miesto tarybos narys, išrinktas pagal Lietuvos laisvės sąjungos sąrašą, kartu su bendrais jau buvo sulaikytas ir tolesnio savo likimo laukė areštinėje. Penktadienį Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai, tiriantys šią baudžiamąją bylą, kurios turinį tikriausiai sudarys ne vieno nusikalstamo epizodo medžiaga, kreipėsi į sostinės 1-osios apylinkės teismą dėl kardomosios priemonės suėmimo pritaikymo visiems keturiems iš Kauno atgabentiems įtariamiesiems. Nors prokurorai prašė visus juos suimti trims mėnesiams, teismas šį terminą šiek tiek sušvelnino. Pradžiai Enrikas Daktaras su laisve atsisveikino dviem mėnesiams. Antrankiais surakintomis rankomis į teismo salę vedamas įtariamasis atrodė savimi labai pasitikintis, žingsniavo su šypsena veide. Po teismo sprendimo jis taip pat išdidžiai pareiškė, jog yra visiškai nekaltas, provokacijos auka.

REKLAMA
REKLAMA

Suėmimo pagrindas - rimti įkalčiai

Kartu su Kauno nusikaltėlių autoritetu laikomo Henriko Daktaro sūnumi suėmimo sankcija tokiam pat laikotarpiui paskirta jo dėdei Rimantui Daktarui (netikram "Henytės" broliui). Šio 22 metų vyriškio laikysena gerokai skyrėsi nuo jo giminaičio - teismo patalpose R. Daktaras atrodė gerokai suglumęs. Suėmimas dviem mėnesiams taip pat pritaikytas dar dviems kauniečiams - Lietuvos teisės universiteto pirmojo kurso studentui Mindaugui Česoniui ir niekur nedirbusiam Nerijui Šarovui. Visiems suimtiesiems pareikšti kaltinimai dėl narkotinių medžiagų įsigijimo, laikymo, platinimo bei kontrabandos, o taip pat dėl padirbtų pinigų platinimo. Paklaustas, ar tikrai yra pagrindo manyti, kad šie asmenys tikrai "prisidirbę" ir jiems iš pareigūnų rankų "išslysti" nepavyks, šią baudžiamąją bylą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis patikino, jog yra pakankami įkalčių ir medžiagos, kuri kruopščiai tiriama, atliekamas didžiulis darbas.

REKLAMA

Talkino JAV agentai

Ganai gerai organizuotą ir iš anksto pasiruoštą operaciją sulaikant įtariamuosius vykdė Vilniaus apygardos prokuratūros, Valstybės saugumo departamento bei policijos greitojo reagavimo rinktinės "Aras" pareigūnai. Jiems talkino JAV specialiųjų tarnybų agentai. Šios operacijos nuspręsta imtis po to, kuomet buvo išaiškintas "Ecstasy" tablečių bei padirbtų dolerių siuntimas į Jungtines Amerikos Valstijas. Sulaikant automobilyje, kuriame važiavo M. Česonis, o šalia jo sėdėjo N. Šarovas, buvo rasta apie 7 kilogramai miltelių, kurie, kaip įtariama, gali būti amfetaminas. Rimantas Daktaras pareigūnams į rankas pakliuvo kitoje vietoje. Nė vienas iš įtariamųjų nesipriešino, nebandė bėgti. Jie nebuvo sulaikyti tuoj pat, iškilus įtarimams dėl narkotikų bei padirbtos valiutos kontrabandos. Tiriant šiuos faktus ilgą laiką vyko kruopštus ir gana sudėtingas darbas bendradarbiaujant ir keičiantis informacija su Amerikos pareigūnais.

REKLAMA
REKLAMA

"Ecstasy" tabletės - pyraguose

Susekus padirbtos valiutos ir narkotikų kelią į Ameriką, nuo kovo pradžios mūsų šalies pareigūnai ėmė stebėti įtariamuosius. Paaiškėjo, jog per šį laikotarpį į Ameriką greituoju paštu buvo išsiųstos kelios siuntos. Vienoje iš jų vafliniame pyrage paslėpta daugiau nei pusė tūkstančio "Ecstasy" tablečių, kitoje, fotoalbume, - 2,5 tūkstančio padirbtų JAV dolerių. Dar kartą bandyta išsiųsti žymiai didesnę - 6 000 padirbtos Amerikos valiutos sumą. Manoma, jog nusikaltėliai galėjo iš Lietuvos išsiųsti apie 7 kilogramus "Ecstasy" tablečių ir keliasdešimt tūkstančių netikrų JAV dolerių. Nors siuntas į paštą pristatydavo vienas iš šios grupuotės narių, tačiau yra rimtų duomenų, jog šią nusikalstamą veiklą organizavo E. Daktaras. Amerikos pareigūnai netrukus nustatė jų šalyje siuntas atsiimančius asmenis. Paaiškėjo, kad tai emigrantai iš Lietuvos, kurie čionai atvyko prieš kelerius metus. Juos amerikiečiai suėmė anksčiau, po to buvo imtasi operacijos Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greitasis paštas parankus nusikaltėliams?

Lietuvoje greitojo pašto paslaugas teikia keletas bendrovių. Ar įmanoma nusikaltėliams pasinaudoti jų paslaugomis, norint nusiųsti draudžiamus daiktus adresatui užsienyje? Vienas šių bendrovių vadovų "Akistatai" taip ir negalėjo paaiškinti, kokia yra nustatyta siuntų priėmimo tvarka. Jis lyg ir bandė įrodinėti, kad siuntos tikrinamos, tačiau konkrečiai to negalėjo patvirtinti. Greitojo pašto bendrovės direktorius teigė, jog kiekvieno siuntinio turinys netikrinamas, jeigu nėra duomenų, kad gali būti siunčiami draudžiami dalykai, tačiau bendrovė dirba kartu su muitinės pareigūnais, kurie bet kuriame kelionės taške gali siuntą patikrinti. Siunta taip pat gali būti tikrinama, jei gaunami tam tikri įtartini duomenys. Galbūt iš tiesų neįmanoma patikrinti kiekvieno siuntinio turinio (jau įsitikinome, jog nusikaltėliai gerai užmaskuoja siunčiamas dalykus), juolab kad šios bendrovės darbuotojai nėra kokie nors ekspertai. Be to, reikia įvertinti ir tą faktą, jog pasaulinė bendrovė, su kurios atstovu teko bendrauti, per dieną "praleidžia" 13 milijonų siuntų... 370 000 darbuotojų kažin ar pajėgtų kiekvieną siuntą, kuri gali būti įvairaus dydžio ir sudėties, ne tik priimti, apiforminti, išsiųsti, bet ir detaliai patikrinti. Pašnekovo teigimu, tokias problemas bandoma spręsti glaudžiai bendradarbiaujant su muitinės bei policijos pareigūnais...

REKLAMA

Įtariamuosius siejo stiprus ryšys

Mindaugo Česonio tėvas Viktoras Česonis kitados buvo Henriko Daktaro jaunystės draugas ir jo grupuotės narys. Už gausybę vagysčių, plėšimų bei kitų nusikaltimų jiedu buvo nuteisti ir įkalinti. Vėliau bendrininkų keliai išsiskyrė, o sūnūs susitiko Lietuvos laisvės sąjungos gretose. Tik Enrikas - sąrašo pradžioje, o Mindaugas - viduryje. Beje Mindaugas buvo registruotas H. Daktaro motinai priklausančiame name...

Plėšimu kaltinamam Nerijui Šarovui praėjusią savaitę reikėjo dalyvauti Kauno miesto apylinkės teismo posėdžiuose, kur nagrinėjama jo baudžiamoji byla. N. Šarovo tėvas verslininkas Genadijus Šarovas maždaug prieš pusantrų metų kartu su dukra viešėjo Jungtinėse Amerikos Valstijoje - esą norėjęs įsigyti stručių savo kuriamai fermai (atrodo, šiuo verslu užsiima ir dabar). Deja, jis buvo sulaikytas kaip įtariamas netikrų JAV dolerių platinimu. Su G. Šarovu į Amerikos pareigūnų akiratį pakliuvo ir jo dukra. Jiedu kelis mėnesius buvo apklausiami, vėliau paleisti, tačiau iki šiol dar vyksta pagal šį faktą iškeltos baudžiamosios bylos tyrimas. Toji pati G. Šarovo dukra buvo artima M. Česonio draugė. Nepatvirtintais duomenimis, ji su Mindaugu ruošėsi tuoktis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų