Planas "Strekoza" ("Laumžirgis"), kuris, kaip manoma, galėtų būti panaudotas siekiant destabilizuoti politinę padėtį Lietuvoje, tikrai buvo rastas per kratą pas Rolando Pakso prezidentinės rinkimų kampanijos finansuotoją Jurijų Borisovą.

Tai antradienį (01.27) patvirtino Valstybės saugumo departamentas (VSD), komentuodamas J. Borisovo pasisakymus per televizijos kanalą TV4 transliuotojo laidoje.

"J. Borisovas sakė netiesą teigdamas, kad nežino plano "Strekoza" atsiradimo aplinkybių. VSD dar kartą patvirtina, kad šis dokumentas sausio 3 dieną rastas per kratą J. Borisovui priklausančiame bute dalyvaujant jam asmeniškai bei jo advokatui", - rašoma VSD pranešime.

Dokumente, kurį, kaip įtariama, galėjo parengti Rusijos informacijos vadybos kompanija "Almax", išdėstytas planas "Strekoza" ("Laumžirgis"), kaip destabilizuoti politinę padėtį Lietuvoje ir diskredituoti socialdemokratų partiją bei jos lyderį Algirdą Brazauską. Kaip manoma, šio plano tikslas - atvesti į pergalę 2004 metų Seimo rinkimuose proprezidentinę Liberalų demokratų partiją.

Prezidentas R. Paksas šį dokumentą yra palyginęs su "Marso užkariavimo planais".

Kompanijos "Almax" atstovai Lietuvos prokurorų Vilniuje buvo apklausti kaip liudytojai ir jiems buvo leista išvykti į Rusiją.

REKLAMA

J. Borisovui prokuratūra yra pateikusi įtarimus dėl grasinimų prezidentui. Ši byla tebetiriama.

J. Borisovas neseniai neteko Lietuvos pilietybės, Konstituciniam Teismui nustačius, kad prezidentas R. Paksas ją suteikė neteisėtai. Rusijos pilietis J. Borisovas, vadovaujantis sraigtasparnių remonto gamyklai "Avia Baltika" netoli Kauno, yra paskelbtas nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje, bet apskundė šį sprendimą teismui ir gali likti šalyje, kol jo skundas bus išnagrinėtas.

BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų