Kauno sporto halėje vykstančiame VIII Europos jaunių (iki 17 metų amžiaus) bokso čempionate, kuriame dalyvauja net 176 boksininkai iš 26 šalių, pirmadienį (08.04) pergalę iškovojo tik vienas iš trijų į ringą įkopusių lietuvių.

Nesunkiai pirmąją kvalifikacinių varžybų kovą laimėjo prieš mėnesį Rumunijoje vykusio pasaulio jaunių čempionato prizininkas Eduardas Špakovas (svorio kategorija iki 60 kg). Jis jau antrajame raunde įrodė savo pranašumą prieš suomį Jooną Rothą - kovą ringo teisėjas sustabdė, kai lietuvis pirmavo 17:2.

Labai pajėgūs varžovai teko kitiem dviems Lietuvos boksininkams: Gytis Vaitkus (iki 48 kg) taškais 6:26 pralaimėjo pasaulio jaunių čempionato finalininkui Turanui Mamedovui iš Azerbaidžano, o Tadas Bobinas (86 kg) jau pirmajame, praleidęs du taiklius ir stiprius smūgius, turėjo pripažinti pasaulio jaunimo čempiono ruso Maksimo Balacyrio pranašumą.

Antradienį turnyre prasidės ketvirtfinalio kovos, kuriose pergales iškovoję boksininkai užsitikrins mažiausiai Europos čempionato bronzos medalius.

Rytinėse varžybose, kurios prasidės 12 valandą į ringą iškops trys Lietuvos atstovai, o vakarinėse (pradžia 16 val.) - dar vienas.