Laukiai, pelkėtų ežerų gyventojai, nėra pagarsėję protingumu, bet, pasirodo, puikiai skaičiuoja, paskelbė trečiadienį (04.02) ornitologai.
Juodaplunksniai, baltasnapiai paukščiai, lotyniškai vadinami Fulica americana, yra keistokos, juokingai "antiškos" išvaizdos. Tačiau Kalifornijos universiteto Santa Kruze biologas Bruce’as Lyonas pastebėjo, kad amerikinio laukio patelė atpažįsta savus kiaušinius ir atskiria juos nuo kitų rūšių paukščių kiaušinių, net jei jie padėti į jos lizdą.
"Buvau sukrėstas. Iš pradžių nepatikėjau", - dalijosi savo stebėjimais ir įspūdžiais Bruce’as Lyonas žurnale "Nature".
Ekologijos ir evoliucinės biologijos docentas yra įsitikinęs, kad laukių išradingumas yra jų gynybinio elgesio dalis. Jie gali pasirinkti tą ar kitą sprendimą, priklausomai nuo kiaušinių skaičiaus lizde.
"Laukių patelių gebėjimas suskaičiuoti savus kiaušinius, esančius įvairių kiaušinių krūvoje, yra nuostabi, reta laukio gyvūno savybė", - neslėpė susižavėjimo ornitologas.
Mat šios rūšies paukščiai gyvena kolonijose ir dalį savų kiaušinių padeda kaimynėms. Tačiau atskirdamos savus kiaušinius pagal spalvą ir taškuotumą, svetimus jos nustumia tolyn, kad iš jų niekas neišsiristų, arba iš viso išridena iš lizdo.
"Tai tikrai nuostabu patirti matant, koks "kvailas paukštis" atrodo tas laukys", - pasakojo Bruce’as Lyonas.
“Reuters”-ELTA