• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patarimai

Jei vaikas gurkštelėjo vandens

Pliuškentis vandenyje - mėgstamiausias vaikų užsiėmimas. Tačiau mažam žmogui gali būti pavojinga net paprasčiausia bala, jei jis parkris veidu į ją, net pripučiamas vaikiškas baseinėlis, jei mažylis bus paliktas be priežiūros.

REKLAMA
REKLAMA

Jei į kvėpavimo takus patenka vandens, galima ne tik užspringti, bet ir uždusti. Užspringimo požymiai: šiurkštus kvėpavimas, kosulys, panašus į kokliušo. Ką tokiu atveju daryti?

REKLAMA

Pasukite vaiką nugara į save, apkabinkite viena ranka, lengvai spausdami skrandžio sritį, o kita ranka, vaiką truputį palenkę į priekį, paplokite per nugarą tarp menčių. Tai padeda atsikosėti.

Gali atsitikti ir taip, kad vaikas besimaudydamas gurkštels vandens, jam sutriks, o vėliau ir sustos kvėpavimas. Tuomet jis, nebevaldydamas savo kūnelio, panirs į dugną. Tokiu atveju svarbi kiekviena sekundė! Jei ištrauktas iš vandens mažylis - be sąmonės, paprašykite, kad kas nors iš aplinkinių iškviestų greitąją pagalbą, o pats kuo greičiau atlikite tokius pat veiksmus kaip ir užspringus, patikrinkite ar burnoje nėra smėlio, kitokių svetimkūnių. Jei yra, išvalykite burnelę pirštu, apsuktu medžiagos skiaute, ir, paguldęs vaiką ant nugaros (galvytė turi būti šiek tiek pasukta į šoną) jo rankas paeiliui tai ištieskite į šonus, tai sukryžiuokite ant krūtinės, tai prilenkite prie pilvo, taip pat išskėskite kojas. Taip reikia daryti, kol atvyks kvalifikuota pagalba.

Liūdna, tačiau kiekvieną vasarą vandens telkiniuose skęsta vaikai. Tėveliai, nenuleiskite akių nuo mažylių, o vyresnius vaikus būtinai mokykite plaukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų