Seimo Liberalų ir centro frakcija apgailestauja, kad antradienį Seimo priimtas Lietuvos kariuomenės struktūros planas iki 2008 metų nenumato aiškių profesionalios kariuomenės atsiradimo šalyje perspektyvų.

Šios opozicinės frakcijos nuomone, Lietuva taip pat turėtų dar labiau mažinti savo kariuomenę.

Nors Seimas antradienį pritarė, kad Lietuvos kariuomenė būtų sumažinta nuo 22 iki 17 tūkstančių, Liberalų ir centro frakcijos narys Algirdas Gricius mano, kad šaliai įstojus į NATO kareivių skaičius turi būti sumažintas dar labiau.

Parlamentaro teigimu, Lietuva turi nedelsiant sekti kitų Vakarų Europos valstybių pavyzdžiu ir atsisakyti šauktinių. "Deja, šiandien priimtas dokumentas tokios perspektyvos aiškiai nenumato", - apgailestavo A. Gricius.

Planuojama, kad ateityje kasmet į Lietuvos kariuomenę bus pašaukiama tik apie 2 tūkst. jaunuolių iš 25 tūkst. tinkamų tarnybai. Kadangi, pasak A. Griciaus, nėra kriterijų, pagal kuriuos tie 2 tūkst. šauktinių bus išrinkti, neatmetama galimybė, kad tuo gali būti piktnaudžiaujama ir į kariuomenę eis tik sąžiningi jaunuoliai.

Pasak A. Griciaus, dėl tokio mažo šaukiamųjų skaičiaus negalima teigti, kad kariuomenė turėtų tapti pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vieta. "Šių dalykų galima mokyti švietimo įstaigose, per įvairias organizacijas, o ne per privalomą tarnybą", - sakė Seimo narys.

Antradienį Seimas priėmė įstatymą, kuris nustato principinę 2003 metų kariuomenės struktūrą ir planuojamą kariuomenės struktūrą 2008 metais. Už šį dokumentą balsavo 53 Seimo nariai, 6 buvo prieš, 13 Seimo narių susilaikė.

ELTA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų