Už liūdnai pasibaigusius eksperimentus su dviem pacientėmis sostinės gydytojui onkologui Juozui Prušinskui metus ir tris mėnesius teks praleisti kolonijoje-gyvenvietėje. Jam taip pat atimta teisė penkerius metus verstis privačia chirurgo onkologo praktika.
50 metų medikas nuteistas už tai, kad dviem moterims "iš akies" diagnozavo melanomą ir paskyrė neįprastai dideles labai toksiško cheminio preparato - vinglastino - dozes, nuo kurių viena pacientė patyrė sunkias, o kita - mirtinas komplikacijas. Minėtas preparatas onkologų praktikoje visada derinamas su kitais medikamentais, tačiau J. Prušinskas gydė tik juo vienu.
J. Prušinskas pastaruoju metu dirbo individualioje įmonėje "Apgamas", daugiausia teikė kosmetines odos priežiūros paslaugas. 1996 metų kovo 4-9 dienomis šioje įmonėje jis gydė vilnietę Birutę Dudutienę. Pašalinęs apgamą ir neatlikęs visų būtinų tyrimų bei neįvertinęs galimų komplikacijų, medikas moteriai savo nuožiūra paskyrė chemoterapijos kursą. Nuo neįprastai didelių labai toksiško preparato dozių pacientė patyrė sunkias komplikacijas. "Aš kepiau kaip ant laužo. Mačiau, kaip pučiasi ir sproginėja odos kapiliarai. Onkologijos centro medikai patarė atsisveikinti su šeima...", - teismo koridoriuje prisiminė B. Dudutienė.
Per stebuklą išgyvenusi, visiškai pasveikusi ir po pusantrų metų perskaičiusi to paties gydytojo pavardę spaudos publikacijose apie 33 metų Dangirutės Kavoliukaitės mirtį, B. Dudutienė sako supratusi, kad nebegalima tylėti. "Aš pusę metų vaikščiojau po visas instancijas, kad įvyktų šitas procesas. Mes visi turim atsakyti už savo klaidas", - kalbėjo moteris.
D. Kavoliukaitė mirė 1998 metų kovo pabaigoje.
Teismo posėdyje mirusios D. Kavoliukaitės motina Irena Kavoliukienė kaltino J. Prušinską sąmoningai eksperimentavus su gyvais žmonėmis.
Jau dukrai mirus iš Onkologijos centro buvo gauta pažyma, kad D. Kavoliukaitė sirgo pirmos stadijos melanoma, kuriai esant chemoterapijos kursas dar neskiriamas.
Savo kasaciniame skunde J. Prušinskas prašė Aukščiausiojo Teismo bylą nutraukti, įrodinėjo nepadaręs veiksmų, susijusių su tragiškomis pasekmėmis. Viso proceso metu gydytojas nepripažino savo kaltės, tvirtino neviršijęs cheminio preparato dozių ir suteikęs D. Kavoliukaitei visą būtiną informaciją.
"80 procentų sergančiųjų melanoma išmiršta per pirmus trejus metus. Jokie teisės aktai nereikalauja būtinai skirti kompleksinės chemoterapijos, o už tai, kas nedraudžiama, negali būti baudžiama", - aiškino J. Prušinskas.