Režisierius Oskaras Koršunovas savo naujuoju spektakliu "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija" sukūrė ne odę romantiškai meilei, o socialinę dramą, kurioje dviejų žmonių meilė dramatiškomis aplinkybėmis įgauna aukščiausią tragizmo skambesį. Dviejų dalių dramos premjeriniai spektakliai žiūrovus kvies spalio 28-31 dienomis į Nacionalinį dramos teatrą.

Pasak O. Koršunovo, šis populiariausias Viljamo Šekspyro (William Shakespeare) dramos veikalas pasirinktas neatsitiktinai - O. Koršunovo teatras pradėjo penktąjį sezoną, o naujasis spektaklis, kurio pasaulinė premjera šią vasarą įvyko Berlyno teatre "Hebbel", atskleidžia ir apibendrina visą teatro patirtį. "Žiūrovai išvys labai įdomių aktorinių darbų, brandintų visus penkerius metus", - sakė antradienį surengtoje spaudos konferencijoje režisierius, pastatymą vadinęs vienu emocionaliausių šio teatro spektaklių, kuriame vaidins net dvi aktorių sudėtys. Džuljetos vaidmenį kuria Rasa Marazaitė ir Rasa Samuolytė, Romeo - Gytis Ivanauskas ir Giedrius Savickas. Kitus vaidmenis atliks aktoriai Dalia Michelevičiūtė, Vaidotas Martinaitis, Saulius Mykolaitis, Dainius Kazlauskas, Dainius Gavenonis, Arūnas Sakalauskas, Remigijus Vilkaitis, Eglė Mikulionytė ir daugelis kitų.

"Meilė išsirutulioja iš neapykantos ir ją sunaikina - tai labai gilus ir universalus dalykas. Romeo ir Džuljeta nėra šiaip įsimylėjėliai - jiedu priversti pervertinti visas tradicijas. Veronos visuomenės tradicijos, sunaikindamos juodu, sunaikino ir save - tai Veronos mirtis, pamokanti istorija, nes visuomenė ir dabar gyvena pagal savo susikurtas schemas. Meilė man pačiam yra svarbiausias dalykas - tai kūrybos ir laisvės sinonimas", - teigė O. Koršunovas.

REKLAMA

Spektaklio scenografiją sukūrusi Jūratė Paulėkaitė buvo lakoniška: jos sukurtos scenografijos idėja - simetrija, atspindinti susipriešinusių Montekių ir Kapulečių šeimų konflikto esmę. Tai mažas Veronos visuomenės modelis, dalijantis vieną kūną į dvi dalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų