Žilvinas VIZGIRDA
Nors valdžia nuolat ragina, kad kaimynas skųstų kaimyną, steigia visokius pasitikėjimo telefonus, bet norinčių įduoti savo kaimynus, darbdavius ar giminaičius labai nedaug. Štai į vieną tokį pasitikėjimo telefoną Panevėžyje šiemet paskambino tik 2 interesantai. Ne ką didesnis ir kitų tokių telefonų derlius.
O ir pranešimai neverti dėmesio - tai kaimynų šuo laiptinėje pridergė, tai automobilis pastatytas per daug arti medžio. Beveik visi skundikai - ar praneštų apie samanės pardavėją, ar vaikus, laužančius tvorą, ar kyšius imančius daktarus - bijo pasakyti savo pavardę. Beje, ir redakciją mūsų pasiekiantys skundai daugiausiai be pavardžių.
Kitavertus, kaip rašysi savo pavardę, jei ir pats ne be nuodėmės: organizacija "Transparancy International" kiekvienais metais sudaro "Lietuvos korupcijos" žemėlapius ir kiekvienais metais konstatuoja, kad lietuviai be kyšių gyventi nemoka. Nes jie padeda išspręsti daugelį problemų, ypač kai susiduri su medikais, keliuose stovinčiais policininkais, savivaldybių klerkais, muitininkais ir pan. Tad nebelieka nė vieno, kuris ramia sąžine galėtų skųsti, nes vieni kyšius ima, o kiti juos duoda. Todėl ir pasakoja apie ne vietoj "nusikakojusį" šunelį.