Kitą savaitę vyksiančiame Seimo Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos posėdyje jos nariai turėtų apsispręsti dėl frakcijos vadovybės keitimo, rašo dienraštis "Lietuvos žinios".

Apie tai, kad frakcijai reikia kadrinių ir struktūrinių pakeitimų, prieš kelias savaites, po NS tarybos posėdžio, užsiminė socialliberalų lyderis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

Dienraščio teigimu, neoficialiai teigiama, kad pertvarkant socialliberalų frakcijos struktūrą sektinas pavyzdys būtų socialdemokratai, savo frakcijoje įvedę griežtą drausmę ir darbų pasiskirstymą.

Dienraščio žiniomis, kadriniai pakeitimai socialliberalų gretose pirmiausia palies frakcijos vadovybę. Teigiama, kad po NS frakcijos posėdžio savo postų neteks visi trys dabartiniai seniūno pavaduotojai Dangutė Mikutienė, Gediminas Jakavonis ir Vytautas Kvietkauskas. Taip pat žadama diskutuoti dėl frakcijos seniūno Alvydo Ramanausko pozicijų.

Pasak socialliberalų, tvirtesnio vadovavimo stoka labiausiai išryškėjo po partijai nesėkmingų prezidento ir savivaldybių rinkimų. Tuo metu buvo iškilę abejonių dėl Seimo socialliberalų išlikimo vieninga frakcija, taip pat teigta, kad dalis šios frakcijos atstovų gali papildyti prezidento rinkimus laimėjusių liberaldemokratų gretas.

REKLAMA

Kaip realiausias kandidatas į NS frakcijos seniūno postą šiuo metu minimas socialliberalas Vaclovas Karbauskis, įeinantis į dabartinės frakcijos valdybos sudėtį. Kai kurių socialliberalų teigimu, seniūno pareigos gali būti pasiūlytos ir Seimo NATO reikalų komiteto pirmininkui Vaclovui Stankevičiui.

Šiuo metu Seimo NS frakcijai vadovauja seniūnas ir trys jo pavaduotojai, kurie kartu su dar trimis frakcijos atstovais - Seimo pirmininko pavaduotoju Artūrų Skardžiumi, Ekonomikos komiteto pirmininku Viktoru Uspaskichu ir V.Karbauskiu sudaro valdybą.

Pasak A.Ramanausko, vienas rimtesnių frakcijos darbo pertvarkymo akcentų būtų frakcijos valdybos išplėtimas. Pasak jo, sektinas būtų Socialdemokratinės koalicijos frakcijos pavyzdys, kur į valdybą įeina ir parlamentinių komitetų vadovai socialdemokratai.

NS frakciją pertvarkyti bandyta dar prieš pusantrų metų. Tuo metu dėl žiniasklaidos pateiktos informacijos apie politiko praeitį iš NS frakcijos seniūno posto atsistatydinus G.Jakavoniui, o paskui - ir visai valdybai, partijos pirmininkas A.Paulauskas taip pat nurodė parengti naują Seimo socialliberalų darbo koncepciją, kalbėjo apie frakcijos struktūros pertvarkymą ir valdymo plėtimą.

BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų