• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktis pėdsakų nepaslėpė

Alvidas JANCEVIČIUS

Buvo 1999 metų lapkričio 11-oji, šiek tiek po vidurnakčio. Greta Klaipėdos, miške tarp pirmosios ir antrosios Melnragių, prie Girulių plento, atsirado keli vyrai - A. Ščiuka, D. Kovalenka, J. Andrejevas ir A. Novikovas. Mat vienas iš kompanijos, A. Novikovas, ėmė ir papasakojo kam nereikia apie kiek anksčiau įvykdytą nusikaltimą prie Gargždų. Todėl prireikė vyruką pamokyti, kad laikytų liežuvį giliau paslėpęs. Tiesa, jau teistas A. Ščiuka vėliau aiškino norėjęs nelaimėlį tik sumušti ir paauklėti, tačiau po A. Novikovo smūgio jam į veidą užvirė neblaivus kraujas. Ne mažiau kaip trisdešimt kartų peiliu A. Ščiuka badė nukentėjusįjį. Po to vyrai patikrino aukos pulsą ir nutempę į miško gilumą apmetė šakomis.

REKLAMA
REKLAMA

Vyrai tikėjosi, kad naktis ir vėjas paslėps visus pėdsakus.

Kraupiai subadytas, sušalęs A. Novikovas nemirė. Atsidūręs ligoninėje, kai medikai teikė pagalbą, jis vis negalėjo patikėti, jog policijos pareigūnai tikri - bijojo, kad nebūtų tos baisios orgijos dalyviai...

REKLAMA

Po viso to, ką papasakojo nukentėjėlis, kriminalistams nereikėjo daug vargti ieškant nusikaltėlių.

Klaipėdos apygardos teismo pernai birželio 30 dieną paskelbtas nuosprendis buvo griežtas. Atui Ščiukai teko 12 metų laisvės atėmimo bausmė. Darius Kovalenka už nusikaltimo slėpimą nuteistas dvejų metų laisvės atėmimu, tačiau pridėjus pagal 1995 metų gegužės 22 dienos nuosprendį neatliktą bausmės dalį, jam skirta galutinė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė. Buvo nuteistas ir Jurijus Andrejevas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Apeliacinio Teismo teisėjų kolegija spalio 11 dienos nutartimi nuteistųjų apeliacinius skundus atmetė.

Kasaciniame skunde Lietuvos Aukščiausiajam Teismui A. Ščiuka nurodė nenorėjęs A. Novikovo nužudyti.

D. Kovalenka teigė, esą teismas nepagrįstai paskyręs jam įstatyme numatytą griežčiausią bausmę vien už tai, jog anksčiau buvęs teistas, neseniai grįžęs iš įkalinimo vietos.

Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija abiejų nuteistųjų kasacinius skundus atmetė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų