Trečiadienį (08 20) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai Panemunės kelio poste sulaikė krovininiu vilkiku iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Lietuvą bandytą įvežti beveik 600 dėžių cigarečių kontrabandos siuntą, kurios rinkos vertė gali siekti iki 360 tūkst. litų.

Rusijos piliečio A. K. vairuojamas krovininis vilkikas "Scania", kuris gabeno puspriekabę-cisterną, skirtą transportuoti birius produktus, į Panemunės kelio postą atvyko trečiadienį, apie 6 valandą ryto. Vairuotojas pareiškė nevežantis jokio krovinio.

Tačiau išvažiuojantį iš kelio posto vilkiką pakartotiniam muitiniam patikrinimui sustabdė MKT pareigūnai. Panaudoję mobilią rentgeno aparatūrą, muitinės kriminalistai įsitikino, kad vilkiku gabenamas nedeklaruotas krovinys. Buvo aptikta, kad vilkiko cisternoje, išėmus pertvaras, įrengta slėptuvė kontrabandinėms cigaretėms gabenti. Pasak operacijoje dalyvavusio muitinės kriminalisto, į cisterną buvo neįmanoma "net piršto įkišti": visur, į mažiausią tarpelį, buvo prigrūsta cigarečių blokų ir pakelių.

Iš viso rasta apie 600 dėžių (6 mln. vienetų) kelių rūšių kontrabandinių cigarečių, skirtų Lietuvos rinkai: "PRIMA", "Saint George", "Tri korolia". Preliminari jų rinkos vertė gali siekti apie 360 tūkst. litų.

REKLAMA

MKT pareigūnai dviem paroms sulaikė vilkiko vairuotoją A. K., teigusį, kad apie kontrabandą nieko nežino, o automašiną pristatyti į Kauną jo paprašė nepažįstami asmenys. Vairuotojas prisipažino tai darantis jau ne pirmą kartą.

MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pažymėtina, kad Panemunės kelio poste pastaruoju metu sulaikoma jau ne pirma didelė cigarečių kontrabandos siunta. Liepos 17 d. čia buvo sulaikytas vilkikas "Iveco", kuriuo gabenta 17 tonų kontrabandinio cukraus bei 3 milijonai vienetų (300 dėžių) cigarečių "Saint George", "Dukat 8" ir "Tri korolia" su rusiškomis banderolėmis. Bendra sulaikytos kontrabandos vertė tuomet siekė daugiau nei 340 tūkst. litų.

Iš viso šiemet MKT vien per liepą ir rugpjūtį jau sulaikė 16 mln. 790 tūkst. vienetų kontrabandinių cigarečių, skirtų Lietuvos vidaus rinkai. Jų vertė juodojoje rinkoje siekia apie 1 mln. lt. Realizavus šias kontrabandines cigaretes Lietuvoje, valstybei būtų nesumokėta apie 1,1 mln. litų vertės mokesčių.

MKT


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų