Kartais į valdininkų bei policijos nemalonę žmogus pakliūva vien dėl to, kad praeityje buvo garsus nusikaltėlis. Taip nutiko mafijos tėvu vadinamu legendiniam Šiaulių seifų plėšikui bei reketininkui Vidui Zenonui Antonovui (65 m.), kuris su 25 metų žmona augina 3 vaikus ir laukiasi ketvirtojo. Pareigūnai mafijos tėvą ir jo žmoną apkaltino blogai besirūpinant vaikais ir pasišovė juos abu nubausti baudomis. Pasipiktinę Vidas su žmona savo teisybę pabandė apginti teisme. Ir abu laimėjo!
Jaunystėje buvęs gabus sportininkas ir dainininkas, V. Z. Antonovas kalėjo tris kartus. Atlikdamas paskutiniąją trejų metų nelaisvės bausmę, mafijos tėvas 2000-aisiais Šiaulių tardymo izoliatoriuje susituokė su 39 metais jaunesne Rima.
Už poros metų jaunikis grįžo į laisvę ir apsigyveno Linartų (Šiaulių r.) sodų bendrijoje kukliame namelyje, kur šiuo metu augina 3 vaikus: 4-erių dukrelę Liudą Kotryną, 2 metų Aną Mariją bei dar metų neturintį Vidą Zenoną.
Šiaulių rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos pareigūnai užpernai Antonovų šeimą įrašė į rizikos grupę ir ėmė lankyti. Vidas sako tikrintojas visada įsileisdavęs, tačiau apie jokią rizikos grupę nei jis, nei žmona nė girdėti negirdėję. Tikrintojos surašydavo kažkokius aktus ir išvykdavo.
Praėjusių metų pabaigoje Antonovų namuose kilo nedidelis konfliktas. Nežinia, kas jį sukėlė, tačiau vietinės Bubių ambulatorijos šeimos gydytoja Virginija Kazlauskienė, užėjusi apžiūrėti bei paskiepyti vaikų, susipyko su sutuoktiniais. Medikė tėvus apkaltino, kad jie prastai prižiūri savo vaikus, neatveža jų paskiepyti į polikliniką. Mafijos tėvas su žmona apšaukė gydytoją, pareiškė, kad ji netinkamai atlieka pareigą bei pažeidžia Hipokrato priesaiką. Pridūrę, jog pasirinks kitą šeimos gydytoją, Vidas su Rima medikei pasiūlė išeiti.
Apie konfliktą sužinojusios VTAT valdininkės kreipėsi į Šiaulių rajono policiją, kad pareigūnai nubaustų Antonovus už tai, jog jie neva neleidžia medikams apžiūrėti vaikų, nenuperka vaistų, neatveža į ambulatoriją, neparūpina maisto ir vaistų. Policininkai ruošėsi sutuoktiniams skirti po baudą, tačiau apkaltintieji nepasidavė, supykę sprendimą apskundė Šiaulių rajono apylinkės teismui.
Prasidėjus teismams, prasidėjo kuriozai. Gydytoja Virginija Kazlauskienė teisėjai pareiškė su Antonovais seniai susitaikiusi, o vaikus skiepyti ar ne - tėvų teisė. Socialinė darbuotoja Eglė Jankevičienė pripažino, jog jų namuose visada matydavusi maisto, kambariai visuomet būdavę šilti. Net ir VTAT valdininkės pripažino, kad pas Antonovus vaikai gyvena patenkinamomis sąlygomis, jiems tik gal trūksta žaislų, kartais būna neiššluotos grindys, o Rima Antonovienė per daug... miega. Be to, nė vienas liudytojas negalėjo pasakyti matęs mafijos tėvą girtą ar apsileidusį.
Galop teisme išaiškėjo, jog protokolą baudai skirti surašę Šiaulių rajono policininkai ne tik neatliko pilno tyrimo, bet ir atidžiai neskaitę Administracinių teisės pažeidimų kodekso! Pavyzdžiui, policininkai mafijos tėvą su žmona apkaltino, kad jie vaikams nenuperka medikamentų, o V. Z. Antonovas teismui pateikė vaistų pasus. Vidui su Rima policininkai prikišo, kad namie trūksta švaros, tuo tarpu pagal pareigūnų nurodytą straipsnį už nešvarą iš viso negalima bausti.
Išgirdusi, kad teismas administracinę bylą prieš ją nutraukė, R. Antonovienė atkuto. Būriu ją apspitusiems žurnalistams išdidžiai pareiškė dabar pati paduosianti į teismą ją nervinusius valdininkus bei pareigūnus. Pasak Rimos, dėl neteisėto tampymo į teismą, viešų kaltinimų ir įžeidimų jai rimtai sutrikusi sveikata - R. Antonovienė yra antrosios grupės invalidė.
Po kelių dienų tame pačiame teisme paskelbta, kad byla nutraukiama ir prieš V. Z. Antonovą. Šįkart nebuvo nė vieno žurnalisto, naujienos nepaskelbė nė vienas laikraštis, neparodė nė viena televizija.
Pirmą kartą gyvenime teismą laimėjęs V. Z. Antonovas jaučiasi puikiai, nes kovo mėnesį vėl žada... tapti tėvu. Prieš pusmetį Rima apsilankė pas gydytoją ir tas pareiškė, kad moteris laukiasi. Nustebusi Rima pasiteiravo, gal medikas mėgsta humorą. Gydytojas pasitaikė tikrai linksmų plaučių ir su šypsena atkirto, kad tai Rima mėgstanti humorą bei dar kai ką lovoje...
Vidas lygiuojasi į savo senelį, turėjusį 18 atžalų. Vesdamas Rimą, mafijos tėvas buvo pasišovęs senelį aplenkti. Dabar tokias savo mintis Vidas vadina nerimtomis ir "Akistatą" tikina galvojąs nebe apie naujus vaikus, o apie kuriamą knygą bei naują namą Kelmės rajone, į kurį netrukus kraustysis su visa šeima.
S. Stasaičio nuotr.
Vidas Antonovas su žmona laimėję teismą pagrasino patys juos kaltinusius valdininkus patraukti atsakomybėn.