Vyrų krepšinio Eurolygos varžybų B grupės devintojo turo rungtynėse Kauno "Žalgirio" krepšininkai ketvirtadienį namuose pralaimėjo Sienos "Montepaschi" (Italija) ekipai 73:75 (22:17, 21:21, 12:19, 18:18) ir patyrė penktąją nesėkmę turnyre. Po trijų pralaimėjimų iš eilės kauniečiai smuktelėjo į šeštąją vietą grupėje ir gerokai pablogino savo galimybes patekti į kitą etapą.

Šį mačą "Žalgiris" žaidė be bronchitu susirgusio savo lyderio Arvydo Sabonio, ir tai smarkiai atsiliepė žaidimui. Be to, negalėjo rungtyniauti ir traumą gavęs serbas Miroslavas Beričius. Jei pirmojoje rungtynių pusėje užteko entuziazmo ir susikaupimo, tai antrojoje mačo dalyje italai primetė savo žaidimo stilių ir išplėšė pergalę. "Žalgirio" nesėkmę nulėmė klaidos pačioje rungtynių pabaigoje, kai Dainius Šalenga neįmetė iš po krepšio, o likus 12,7 sek. ir esant rezultatui 71:72, Edas Kota (Ed Cota) prarado kamuolį.

Daugiausia taškų kauniečiams pelnė E. Kota - 18, Tanoka Berdas (Tanoka Beard) surinko 16, Ainaras Bagatskis - 14, o Mindaugas Timinskas - 11 taškų.

Sienos ekipai po 15 taškų pelnė Vrbica Stefanovas ir Marvis Torntonas (Marvis Thornton), 13 - Džakomas Galanda (Giacomo Galanda), o Mindaugas Žukauskas surinko 7 taškus (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 1/1).

Nors pirmuosius taškus šeimininkai pelnė tik sužaidus 3,5 minutės, taiklūs tolimi metimai leido kauniečiams įgyti nedidelę persvarą. Trys iš eilės tritaškiai "Žalgirio" naujoko Ainaro Bagatskio tritaškiai suteikė vilčių, kad su italais galima kautis, nors po krepšiais kamuolys dažniau atitekdavo svečiams.

Po trečiojo A. Bagatskio tolimo pataikymo kauniečiai išsiveržė į priekį 13:12, laimėjo pirmąjį kėlinį 22:17 ir pirmavo net iki trečiojo kėlinio pabaigos.

Antrajame kėlinyje E. Kotos ir M. Timinsko pastangomis skirtumas vis augo, o po amerikiečio tolimo pataikymo siekė devynis taškus - 37:28.

Tačiau italai sėkmingai atakavo iš po krepšio ir sumažino atsitikimą - 43:38.

Trečiojo kėlinio viduryje T. Berdas vėl grąžino tą patį pranašumą - 50:41, tačiau netrukus gavo ketvirtąją pražangą ir turėjo sėsti pailsėti.

Būtent tada ir spurtavo Sienos klubas, pelnęs 11 taškų iš eilės ir persvėręs rezultatą - 50:52.

Visą likusį laiką jau nė sykio skirtumas nebuvo didesnis nei keturi taškai.

Paskutiniajame kėlinyje T. Berdas ir E. Kota kiek išgalėdami "tempė" komandą, tačiau į neviltį varė nesėkmingas Dainiaus Šalengos žaidimas.

"Žalgiris" buvo atsilikęs 61:65, bet pasivijo ir persvėrė - 67:65 po E. Kotos metimo likus 3 min. 40 sek. Tačiau tuomet labai svarbų tritaškį pataikė svečių legionierius M. Žukauskas, kuris netrukus dar kartą išvedė į priekį svečius - 71:72. Tiesa, dar vienas jo bandymas nebuvo taiklus, tačiau tada apmaudžiai suklydo E. Kota.

Patyrę italų krepšininkai per paskutines sekundes klaidų nepadarė, o V. Stefanovas likus 1,7 sek. specialiai prametė antrąją baudą, kad kauniečiams nebūtų laiko suregzti ataką - 73:75.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais sausio 22-ąją svečiuose su Bolonijos "Skipper". A. Sabonis tikriausiai vėl nerungtyniaus, nes medikai jam įtaria ir plaučių uždegimą.

Statistika.

Kauno "Žalgiris" - Sienos "Montepaschi" (Italija) 73:75 (22:17, 21:21, 12:19, 18:18).

"Žalgiriui" taškus pelnė: E. Cota 18 (žaidė 35 min., dvitaškiai 7/12, tritaškiai 1/2, baudos 1/1), T. Beard 16 (29 min., dvitaškiai 8/16, 9 atk. kam.), A. Bagatskis 14 (tritaškiai 4/5, baudos 2/2), M. Timinskas 11, A. Javtokas 6, A. Jankūnas 4, D. Šalenga 2, G. Gustas 2.

"Montepaschi": V. Stefanov 15, M. Thornton 15, G. Galanda 13, D. Vanterpool 12, D. Andersen 8, M. Žukauskas 7, D. Vukčevič 3, R. Chiacig 2, M. Kakiouzis 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 21/40 (52 proc.) ir 21/39 (54), tritaškiai 5/15 (33) ir 8/14 (57), baudos 16/18 (89) ir 9/14 (64).

Atkovoti kamuoliai - 29 ir 25, klaidos - 17 ir 15.