Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainą ištikusi politinė krizė į šią šalį vėl atkreipė mūsų politikų žvilgsnius. Tačiau šįkart jų misija atliekama gerokai tyliau nei žiemą, vadinamosios oranžinės revoliucijos metu. Kijeve su specialia misija jau lankėsi prezidento patarėjas Edminas Bagdonas. Šią savaitę ten su septynių Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų vadovais vyksta ir Lietuvos Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

REKLAMA

Pasak parlamento vadovo atstovo spaudai Arvydo Žilinsko, šis įspūdingas vizitas - Lietuvos idėja. "Į Ukrainą vykstame su konkrečiais siūlymais, norime jiems pasiūlyti savo pagalbą", - tvirtino A. Žilinskas.

Politologas Alvydas Medalinskas, komentuodamas Lietuvos ir Ukrainos santykius, teigė, kad susidaro įspūdis, jog po tarpininkavimo misijos oranžinės revoliucijos metu mūsų šalies aukščiausieji politikai savo veiklą Ukrainoje tarsi ir baigė. "Apie Ukrainą daugiau kalbama vykstant tarptautiniams forumams negu per dvišalius susitikimus, kurių buvo vos vienas kitas. Žinoma, tokią poziciją galėjo lemti ir situacija tarp Europos Sąjungos viršūnių, kur šnekos apie Ukrainos suartėjimą su ES vertinamos vis atsargiau", - „Lietuvos žinioms“ sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Medalinsko, Ukrainoje prabilus apie galimybę surengti apkaltą prezidentui Viktorui Juščenkai, jei paaiškėtų, kad jo rinkimų kampaniją finansavo ir Rusijos magnatas Borisas Berezovskis, šios šalies atstovai prisiminė ir Lietuvos patirtį šioje srityje. "Vieniems įdomu, kaip pradėti prezidento apkaltą dėl rinkimų kampanijos finansavimo, kitiems - kaip nuo to apsisaugoti, nekartojant Lietuvos klaidų", - pažymėjo politologas.

Išsamiau skaitykite „Lietuvos žiniose“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų