Speciali komisija, kuriai pavesta formuoti teigiamą Lietuvos įvaizdį pasaulyje, žada skleisti informaciją ne apie gintarą ir gražius ežerus, o apie modernią žinių ekonomiką, rašo dienraštis "Respublika".
Pavasarį pradėjusios dirbti Informacijos apie valstybę koordinavimo komisijos tikslas - informuoti pasaulio bendruomenę apie Lietuvą, joje vykstančius teigiamus socialinius bei ekonominius procesus ir kurti harmoningos valstybės įvaizdį.
Komisijos pirmininkas, premjero patarėjas Renaldas Gudauskas dienraščiui sakė, kad kol kas svarstoma, kaip apibūdinti Lietuvą.
"Kalbos apie gintarą, tyrą orą, žalius miškus ir gražius ežerus teisingos, bet tai netinka šiuolaikinei valstybei", - sakė premjero patarėjas.
Komisija Lietuvą ketina pristatyti kaip modernią žinių ekonomikos valstybę, kuriai svarbios šiuolaikinės technologijos ir jų pritaikymas tradicinėse žemės ūkio bei pramonės šakose.
Ministerijos ir kai kurios organizacijos Vyriausybei pateikė siūlymus, kaip geriau formuoti Lietuvos įvaizdį pasaulyje.
Pasak R.Gudausko, aktyviausiai projektus teikė Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA), Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Kultūros ministerijos, Valstybinis turizmo departamentas.
Valstybės ekonominę politiką, tarptautinį verslą ir investicijų plėtrą koordinuos LEPA. Agentūra taip pat formuos Lietuvos kaip palankios verslui ir investicijoms šalies įvaizdį.
Pagrindinis Užsienio reikalų ministerijos tikslas - integruotos Lietuvos politikos, kultūros, mokslo ir švietimo laimėjimų pristatymas, o supažindinti su Lietuvos kultūra ir menu yra Kultūros ministerijos prerogatyva.
Valstybinis turizmo departamentas ketina Lietuvą pasauliui pristatyti kaip naujai atgimusią ir sparčiai modernėjančią Europos šalį, kuri gali pasigirti turtingu istoriniu ir kultūriniu paveldu, architektūros įvairove, švaria gamta, unikaliu pajūriu ir svetingais gyventojais.
Krašto apsaugos ministerija siekia formuoti Lietuvos kaip patikimos, neagresyvios ir taikos siekiančios valstybės įvaizdį.
Lietuvos įvaizdžiui kurti ketinama pasitelkti įvairiais priemones, viena jų - internetas. Komisija ketina ne tik atidaryti atskirą interneto svetainę - Lietuvos centrinius vartus, bet ir įkurti ištisą tinklalapių sistemą.
Be to, žadama rengti parodas, įvairius renginius, kurti filmus, leisti kompaktines plokšteles ir informacinius leidinius užsienio žiniasklaidai.
BNS