Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastarosiomis dienomis Jungtines Valstijas kaustančią teroro išpuolių baimę pajuto ir ten gyvenantys lietuviai - Lietuvos ambasada Vašingtone jau ėmėsi priemonių darbuotojų saugumui užtikrinti biologinės ar cheminės atakos atveju.

REKLAMA

"Rūsyje įrengta sandari ir saugi patalpa, į ją tiesiami telefono laidai ir televizijos kabeliai", - dienraščiui "Lietuvos rytas" sakė ambasados Vašingtone ministras patarėjas Kęstutis Jankauskas.

Be to, Lietuvos diplomatams išdalyti pirmosios medicinos pagalbos rinkiniai, radijo imtuvai, maitinimo elementų, patarta lipnia juosta apsiklijuoti langų rėmus namuose.

Šiuo metu savo saugumu rūpinasi daugelis amerikiečių, kad apsisaugotų nuo galimų teroro aktų panaudojant cheminį ar bakteriologinį ginklą.

REKLAMA
REKLAMA

"Nors kol kas nieko nevyksta, mieste galima nesunkiai įžvelgti psichozės požymių", - sakė K.Jankauskas. Kaip ir kiti ambasados darbuotojai, jis pastarosiomis dienomis negavo nusipirkti vandens.

Norėdami nusipirkti geriamojo vandens atsargų, žmonės prekybos centruose renkasi ankstyvą rytą.

Lietuvos diplomatai padidėjusią įtampą jaučią ne tik namuose ir darbe. Visoje šalyje paskelbus vadinamąją oranžinę parengtį, įtampa tvyro ir gatvėse.

Patruliuoja daugybė policininkų, įėjimai į valstybines įstaigas ir bankus kontroliuojami metalo detektoriais. Virš Vašingtono nuolat sukiojasi bent keli naikintuvai F-16, turintis apsaugoti miestą nuo galimos atakos iš oro.

Lietuvos ambasados rūsys kartą jau buvo tapęs slėptuve.

Per 2001 metų rugsėjo 11 dienos teroro išpuolius šiame rūsyje kelias valandas praleido ir prezidentas Valdas Adamkus, tuo metu viešėjęs Vašingtone.

Tada iš viešbučio "Wyndham" apartamentų V.Adamkus ir kiti Lietuvos delegacijos nariai buvo skubiai evakuoti į ambasadą.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų