Savaitgalį šaukiamas tikriausiai jau paskutinis Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) suvažiavimas turėtų pritarti jungimuisi su centristais bei moderniaisiais krikščionimis demokratais ir naujos liberalios vidurio dešiniosios partijos įkūrimui.
Tai ketvirtadienį (03.20) Seime surengtoje spaudos konferencijoje prognozavo LLS pirmininko pavaduotojas Seimo narys Gintaras Steponavičius.
"Liberalų sąjungoje yra platus pritarimas jungimuisi. Jungimuisi nepritaria vienas kitas asmuo, esminių prieštaravimų nėra", - teigė G. Steponavičius.
LLS suvažiavime taip pat turėtų būti apsvarstyta būsimos jungtinės partijos programa ir įstatai, iškelti kandidatai į jos vadovybę.
LLS valdyba jau apsisprendė siūlyti jungtinės partijos vadovu rinkti LLS pirmininko pavaduotoją Vilniaus merą Artūrą Zuoką.
Jungtinės partijos pirmininkas bus renkamas šių metų gegužės 31 dieną numatomame steigiamajame suvažiavime.
Lietuvos centro sąjunga savo suvažiavimą, kuriame svarstys jungimosi klausimą, rengs po savaitės, Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga - po dviejų savaičių.
G. Steponavičius pabrėžė, kad partijų jungimosi tikslas - suformuoti politinę jėgą, kuri galėtų ne tik sėkmingai pasirodyti 2004 metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose, bet ir perimti valdžią.
Liberalo teigimu, suvieniję jėgas liberalai, centristai ir modernieji krikdemai jau dabar ketina tapti įtakingiausia jėga savivaldoje, turėti ne mažiau kaip 20 merų 60 savivaldybių.
Praėjusį gruodį vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose bendrai trys partijos iškovojo 325 iš 1560 mandatų - beveik tiek pat, kiek ir rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija.
Liberalai, centristai ir modernieji krikdemai jau susijungė Seime į bendrą 25 narius turinčią Jungtinę ir liberalų frakciją.
Iš viso Seime yra 141 vieta, tačiau šiuo metu keturios parlamentarų vietos yra laisvos.
BNS