Teroristai, susprogdinę traukinius Ispanijoje ir nužudę 191 žmogų, gali švęsti pergalę. Jie savo pasiekė - tuoj po priesaikos naujasis Ispanijos ministras pirmininkas R. Sapateras pareiškė, kad ispanų kariai turi kuo greičiau grįžti į tėvynę. Nors JAV valdžia tai žinojo ir tam ruošėsi, toks greitas ministro pirmininko sprendimas buvo visiems staigmena. Paprasti Ispanijos žmonės į tai sureagavo su džiaugsmu - po tokio R. Sapatero sprendimo gatves ir aikštes užpildė džiūgaujantys ispanai. O čia "Al Qaeda" lyg medumi patepė - įsakė visiems teroristams neliesti ispanų kareivių Irake.
Toks ispanų pavyzdys tapo lyg užkrečiama bacila. Tuoj pat apie savo kariuomenių išvedimą iš Irako pareiškė Hondūras (370 kareivių) ir Dominikos Respublika (300 kareivių). Šių abiejų šalių kariai tarnavo vadovaujami Ispanijos kariškių. Apie savo misijos Irake tikslingumą prabilo ir lenkai. Paskutines dienas premjero pareigas einantis L. Mileris pareiškė apsvarstysiąs lenkų karių dislokavimo Irake klausimą. Ir Lietuvoje jau atsiranda politikų, nenorinčių būti JAV klapčiukais ir taip pat kalbančių apie mūsų karių sugrąžinimą namo. Kaip sako Seimo narys J. Veselka, pavojus gresia ne tik mūsų kariams, bet ir didėja terorizmo grėsmė pačioje Lietuvoje. Dėl kariuomenės buvimo Irake suabejojo ir A. Gricius.
Patys amerikiečiai viliasi, kad jiems pavyks įtikinti JTO greitai priimti naują rezoliuciją dėl Irako, kuri padrąsins kitas valstybes padėti užtikrinti saugumą ir paremti pastangas atstatyti šią šalį. "Mes turime toliau kurti norinčiųjų koaliciją, neprarasti tvirtybės ir ryžto", - pareiškė JAV prezidentas Dž. Bušas. Šiuo metu Irake dislokuota 135 000 JAV, 8 700 Didžiosios Britanijos, 3 000 Italijos, 2 500 Lenkijos, 850 Australijos karių. Iš viso savo pajėgas Irake laiko 34 valstybės.