• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno koncernas SBA, valdantis 23 įmones, diegia pažangiausiomis technologijomis pagrįstą valdymo sistemą ir šioms reikmėms skiria 10 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienio (06.30) vakarą "Crowne Plaza Vilnius" viešbučio 16-ajame aukšte koncernas SBA pasirašė sutartį su "MicroLink" įmone Lietuvoje "MicroLink Netcoms" dėl verslo valdymo sistemos "mySAP" įdiegimo koncerne bei jo valdomose baldų gamybos ir prekybos įmonėse. Minėtos sistemos diegimas užtruks dvejus metus.

REKLAMA

Iškilmingoje pasirašymo ceremonijoje dalyvavo ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas su žmona Kristina Brazauskiene, koncerno SBA ir jo valdomų baldų įmonių bei "MicroLink" vadovai.

SBA įmonių baldai puošia ir rekonstruotą "Crowne Plaza Vilnius" viešbutį, kitus reprezentacinius Lietuvos pastatus, tačiau pagrindinė produkcijos dalis išvežama į Europos Sąjungos šalis. Iš viso koncerno įmonės į šią rinką eksportuoja daugiau nei 90 proc. baldų, tekstilės ir kitos produkcijos.

REKLAMA
REKLAMA

"Pagrindinis koncerno tikslas - sukurti tokią lietuviškų produktų vertę, kuri sėkmingai konkuruotų tarptautinėse rinkose ir garsintų Lietuvą. Koncernas yra vienas iš didžiausių lietuviško kapitalo įmonių, nuolat investuojantis į gamybos technologijas, o dabar atėjo eilė investicijoms į moderniausias informacines valdymo sistemas. Šioje srityje mes taip pat norime būti europinio lygio kompanija”, - sakė prieš sutarties pasirašymą SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras A. Brazauskas priminė, kad pažangias informacines valdymo sistemas pastaraisiais metais diegia Vyriausybė ir jos institucijos - vien tik į Muitinės departamento sistemą investuota apie 140 mln. litų, o visos investicijos siekia kelis šimtus milijonų. Jis pasveikino privačią kompaniją, diegiančią modernų valdymą. "Tikiu, kad tie 10 mln. litų labai greitai atsipirks ir duos didelės naudos", - sakė Vyriausybės vadovas.

REKLAMA

SBA valdymo pertvarka jau pradėta. Šiuo metu atliekama įmonių veiklos ir jų finansinių srautų analizė, kuri bus apibendrinta. Po to prasidės programos kūrimas ir kiti techniniai darbai.

Pagrindinę savo veiklą koncernas dabar koncentruoja dviem kryptimis - "SBA baldų grupė" valdo baldų gamybos ir baldų prekybos įmones, "SBA tekstilės grupė" - lengvosios pramonės gamybos ir šių gaminių prekybos įmones.

REKLAMA

A. Martinkevičius “Eltai” sakė, kad numatyta plėsti mažmeninę baldų prekybą - statyti arba rekonstruoti daugiau baldų salonų, kuriuose bus pateikiama daugiau Lietuvos gyventojams pritaikytų baldų bei kitų namams skirtų gaminių. Be to, koncernas Vilniuje šalia Pedagoginio universiteto greitu laiku pradės modernaus administracinio biuro statybą, į kurį perkels savo centrinę būstinę iš Kauno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"MicroLink" taip pat ketina plėsti veiklą Baltijos šalyse ir neužleisti pozicijų diegiant SAP sistemas. "SAP sistemą naudoja didžiausios pasaulio įmonės - BMW, "Calsberg", "Lufthansa", "Nokia", "Sony" ir daug kitų. Džiugu, kad SBA iš šešių pasiūlytų variantų pasirinko būtent SAP sistemą ir ryžosi progresyviai investicijai", - sakė "MicroLink Netcoms" direktorius Kęstutis Kasakaitis.

REKLAMA

SAP diegimo projektui realizuoti SBA pasirinko HP-UX platformą ir įsigis "Hewlett Packard" techninę įrangą.

SBA valdomų baldų, tekstilės, mažmeninės prekybos ir kitų įmonių metinė apyvarta siekia apie 0,5 mlrd. litų. Per penkis šių metų mėnesius ji sudarė 212,175 mln. litų.

Visi SBA sektoriai dirba pelningai. Per penkis mėnesius baldų gamintojai uždirbo daugiau nei 8 mln. litų neaudituoto grynojo pelno, o tekstilės - per 6 mln. litų.

Koncerno SBA įmonių konsoliduota 2002 metų apyvarta buvo 499,09 mln. litų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų