• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Revoliucija Kirgizijoje įvyko netikėtai. Ketvirtadienio rytas prasidėjo jau įprastais opozicijos mitingais. Kirgizijos sostinės Biškeko centrinėje aikštėje susirinko apie 7 000 žmonių. Prezidento Askaro Akajevo šalininkai, apsiginklavę lazdomis ir skydais, pabandė išvaikyti minią, prasidėjo riaušės. Aidėjo šūviai.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau opozicijos šalininkai įsiveržė į vyriausybės pastatą.Iš antrojo aukšto lango vienas jų mojuoja valstybine vėliava, kitas mėtė atsišaukimus, dar kiti - baldus, kitokius daiktus. Pasak "Reuters" korespondento Dmitrijaus Solovjovo, saugoję pastatą milicininkai ir kariai pasitraukė ir netrukdė miniai veržtis į pastato vidų.

REKLAMA

Vyriausybės rūmus Biškeke užėmusios Kirgizijos opozicijos rankose atsidūrė keletas ministrų, pranešė opozicijos atstovai.

Protestuotojai sulaikė gynybos ministrą Eseną Topojevą ir saugumo vadą Kalyką Imankulovą. Šturmuotas ir prezidento Askaro Akajevo biuras, tačiau jis pastatą paliko likus kelioms valandoms iki neramumų pradžios.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vėliau opozicija perėmė ir nacionalinės televizijos stoties kontrolę.

"Paskutinė naujiena - nacionalinė televizija yra su mumis", - sakė opozicijos vadovas Kurmanbekas Bakijevas mitinge Biškeko centre, kur tūkstantinė minia reikalauja prezidento Askaro Akajevo atsistatydinimo.

K. Bakijevas žadėjo žmonėms, kad bus surengti nauji rinkimai.

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad Kirgizijoje dislokuotos karinės pajėgos nesikiš į konfliktą tarp Centrinės Azijos valstybės vyriausybės ir opozicijos. Kanto aviacijos bazėje Biškeke, kur dislokuota 500 rusų karių ir 20 karinių lėktuvų, pastaruoju metu sustiprintas saugumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos atstovai ketvirtadienį iš kalėjimo išlaisvino Kirgizijos opozicijos lyderį, buvusį viceprezidentą Feliksą Kulovą. F. Kulovas 2001-aisiais apkaltintas vagystėmis ir valdžios įgaliojimų viršijimu, buvo uždarytas įkalėjimą. Opozicijos teigimu, tai buvo tik pretekstas prezidentui Askarui Akajevui atsikratyti pagrindinio politinio oponento.

REKLAMA

Kirgizijos prezidentas A. Akajevas paliko savo šalį. Rusijos naujienų agentūra "Interfax", remdamasi savo šaltiniais, pranešė, kad A. Akajevas lėktuvu skrenda į Rusiją. Informaciją, kad prezidentas su šeima jau yra Kazachstane, šaltiniai Biškeke pavadino neteisinga.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovas, buvęs Slovėnijos ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras Alojzas Peterlė (Alojz Peterle) paneigė gandus, kad A. Akajevas yra ESBO patalpose Kirgizijos sostinėje.

Biškeke šiuo metu yra valdžios vakuumas. Po vyriausybės rūmų šturmo tarpusavyje susiskaldžiusios opozicijos lyderiai susirinko pirmųjų konsultacijų dėl valdžios įgaliojimų.

Reuters, ELTA, OMNI naujienos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų