• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karys prieš karį

Ramutė PEČELIŪNIENĖ

Pasirodo, jog net profesionalūs kariai ne visuomet gali apsiginti ir būna priversti kreiptis į teisėsaugos institucijas. Kaip tik taip atsitiko Lietuvos Didžiojo kunigaikščio (LDK) Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono kariui Vidui R. (26 m.). Dėl savavaldžiavimo, kurį patyrė minėtas karys, šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. Jį atlieka Jonavos rajono PK pareigūnai. Tačiau nukentėjėliu save įvardijęs jaunas vyras neslepia susirūpinimo, jog pernelyg ilgai tenka laukti šio tyrimo rezultatų. Vidui norėtųsi, kad byla kuo greičiau atsidurtų teisme, juolab jog jis yra patyręs nemažų materialinių nuostolių. Pradėjus aiškintis situaciją, minėtą tyrimą kontroliuojantis prokuroras Edgaras Baltrimavičius patikino, jog darbas vyksta sklandžiai, tačiau galbūt ne taip greitai, kaip norėtų kai kurie proceso dalyviai. Esą jokiu būdu negalima tvirtinti, jog tyrimas vilkikams. Taigi belieka laukti tyrėjų išvadų.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš pradėdamas pasakoti įvykio aplinkybes, Vidas R. prisipažino ir pats nukentėjęs nuo vieno asmens, vardu Kęstas. Šis apsukrus vyrukas už gana solidų atlygį jam pažadėjo padėti gerokai greičiau pakilti karjeros laiptais. Apie galimybę "pakoreguoti" savo profesinę veiklą Vidas papasakojo kolegai Ramūnui T. (21 m.), tame pačiame batalione atliekančiam karinę tarnybą. Pastarasis buvo suinteresuotas pakeisti tarnybos vietą, todėl labai susidomėjo tokia galimybe. Susipažinęs su jau minėtu Kęstu, Ramūnas jam sumokėjo 4 000 litų. Deja, laikas bėgo, o savo pažadų Kęstas neištesėjo. Savaime suprantama, tokia pinigų suma ne taip lengvai uždirbama, kad ją būtų galima mėtyti kairėn ir dešinėn. Suvokęs, jog yra apgautas, jog Kęstas pinigų nebegrąžins, Ramūnas nusprendė juos atsiimti iš savo kolegos - to paties Vido, kurio dėka susipažino su sukčiumi. Mat nukentėjėlis buvo tvirtai įsitikinęs, jog Vidas su Kęstu veikia išvien...

REKLAMA

Vieną dieną Ramūnas pas Vidą atvažiavo su dviem draugais. Pastariesiems padedant, šis buvo įtemptas į automobilį ir nuvežtas į nuošalią miško aikštelę Ruklos pakraštyje. Čia kolega išsitraukė ginklą ir, grasindamas peršausiąs kojas, pistoleto rankena smogė Vidui į galvą. Vaikinas reikalavo grąžinti 5 500 litų - esą tiek pinigų jis buvo sumokėjęs Kęstui. Nors Vidas bandė aiškinti tikrai nesąs susijęs su tuo sukčiumi, priešingai - net pats nuo jo nukentėjęs, tačiau Ramūnas Vido neklausė - atėmė iš jo mobiliųjų telefoną "Nokia 6610" (jo vertė - 2 085 litai) ir liepė sėsti į automobilį. Tuomet Vidas buvo atvežtas į Kleboniškio mišką, esantį Kauno pakraštyje. Čia vėl patyrė psichologinį smurtą - buvo grasinama jį užkasti miške... Galiausiai pareiškęs, jog kol nebus pinigų, tol Vidas savo "mobiliako" nematys, nukentėjėlį parvežė namo.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis prokuroras patikino, jog apklausiamas Ramūnas T. tvirtino prieš Vidą nevartojęs jokio smurto, prievartos ar psichologinio spaudimo. Jis su Vidu esą susitikęs vienas, be draugų pagalbos, jokio mobiliojo telefono iš jo neatėmęs. Kaip buvo iš tiesų, paaiškės baigus tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie šį incidentą Vidas R. informavo bataliono štabo viršininką. Jam buvo pažadėta atlikti tarnybinį tyrimą, tačiau nesulaukęs jokių rezultatų, Vidas R. kreipėsi į Jonavos rajono PK. Pareigūnai iškėlė baudžiamąją bylą, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Karys piktinosi, jog jį terorizavęs kolega nebuvo nušalintas nuo tarnybos.

Paaiškėjo, jog apie šį incidentą žino ne tik bataliono, bet ir Krašto apsaugos ministerijos vadovai. Jų teigimu, karys nuo tarnybos nušalinamas tik tuomet, kai gaunamas oficialius raštas. Deja, ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai jokio rašto neatsiuntė. Beje, kaip patvirtino ne vienas aukštas pareigas einantis kariškis, krašto apsaugos sistemoje neįmanoma nusipirkti nei laipsnių, nei kokių nors privilegijų. Kiekvienas karys privalo žinoti, kokios yra jo pareigos, kokiu būdu galima užsitarnauti aukštesnį laipsnį ar būti pakeltam pareigose. Paprastai visus tyrimus, susijusius su karinės drausmės statuto pažeidimais, atlieka karo policija arba karo teisininkai. Jeigu kariškis padaro nusikaltimą, nesusijusį su karo tarnyba, jį gali tirti vietos policija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų