Laikraščio skaitytojas M. P. iš Radviliškio rajono rašo, jog nuo 2001 metų sausio mėnesio su žmona negyvena, tačiau oficialiai nėra išsiskyręs. Santuokoje gimė 2 vaikai. 2003 metų sausį sueis dveji metai, kai žmona gyvena su kitu vyriškiu, nuo jo pagimdė vaiką, kurį užregistravo laiško autoriaus pavarde. Šių metų spalio pradžioje įvykęs teismas priteisė išlaikymą trims vaikams, nors laiško autoriaus žmona teismui pripažino, kad trečiojo vaiko tėvas yra jos sugyventinis, o ne vyras. Teismas vis dėlto priėmė sprendimą atlikti DNR tyrimus. Laiško autorius norėtų sužinoti, ar tokiu atveju būtina atlikti DNR tyrimus ir kas už tai privalo atlyginti.
Advokatas Aidas Venckus paaiškino, jog Civilinis kodeksas numato, kad gimimo liudijime duomenis apie vaiko motiną ar tėvą leidžiama nuginčyti tik teismo tvarka. Laiške nurodyta, jog vaikas gimė tėvams nenutraukus santuokos, todėl nuginčyti tėvystę galima tik įrodžius, kad asmuo negali būti vaiko tėvas. Šiuo atveju DNR ekspertizė yra vienas iš tokių įrodymų. Civilinis kodeksas nurodo asmenis, kurie turi teisę kreiptis dėl tėvystės (motinystės) nuginčijimo, tarp jų ir asmenį, vaiko gimimo įraše įrašytą kaip vaiko motiną ar tėvą. Atkreiptinas dėmesys, jog įstatymas numato sąlyginai trumpą - vienerių metų - ieškinio senaties terminą kreipimuisi į teismą dėl tėvystės (motinystės) nuginčijimo. Šis terminas skaičiuojamas nuo tos dienos, kada asmuo, kuris kreipėsi į teismą, sužinojo apie ginčijamus duomenis, įrašytus vaiko gimimo įraše, arba paaiškėjo aplinkybių, duodančių pagrindą teigti, kad duomenys neatitinka tikrovės. Asmuo, praleidęs nustatytą terminą ieškiniui pareikšti, turėtų kreiptis į teismą, kad būtų atnaujintas praleistas terminas ir nurodyti to termino praleidimo priežastis. Jeigu teismas termino praleidimo priežastis pripažins svarbiomis, praleistas ieškinio senaties terminas bus atnaujintas ir pažeistoji teisė ginama.
Nurodytu atveju asmuo, nesantis biologiniu vaiko tėvu, bet juo įrašytas vaiko gimimo liudijime, turi kreiptis į teismą su ieškiniu dėl tėvystės nuginčijimo. Šiuo metu informatyviausiu įrodymu pripažįstamos DNR ekspertizės išvados, tačiau ir nesant jų, įvertinęs šalių pateiktus įrodymus, teismas gali ieškinį patenkinti arba atmesti..