• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai šąla kojos...

"Turiu didelę problemą - labai šąla kojų pėdos, - rašo Loreta M. iš Kauno. - Dėl to sunku užmigti, nepadeda net vilnonės kojinės. Žalingų įpročių neturiu, kraujo tyrimai - geri. Ką patartumėte?"

REKLAMA
REKLAMA

Tokį negalavimą gali iššaukti neurovegetacinio pobūdžio kraujotakos sutrikimas kojose. Tam turi įtakos dažnai patiriami stresai, įtampa, pervargimas, darbo ir poilsio režimo nesilaikymas, kartais - įgimtos nervų sistemos savybės, nulemiančios kraujagyslių spazmus kojose.

REKLAMA

Kraujotaką gerina ginkmedžio preparatai. Gali padėti refleksoterapinės procedūros. Jei nepajusite pagerėjimo, kreipkitės į gydytoją.

Imunitetą stiprinkite natūraliomis priemonėmis

"Mano ketverių metukų sūnelis tuoj pradės lankyti darželį, - rašo alytiškė Zenona Banevičienė. - Baiminuosi, kad vaikas dažnai sirgs, todėl norėčiau sustiprinti jo imuninę sistemą. Patarkite, kokie preparatai tokio amžiaus vaikui yra tinkamiausi."

REKLAMA
REKLAMA

Pats geriausias ir nieko nekainuojantis patarimas - grūdinkite vaiko organizmą, tinkamai maitinkite pilnaverčiu maistu, išmokykite laikytis režimo, burnos ir viso kūno higienos. Imunitetą stiprinančias medikamentines priemones patariama naudoti tik tuo atveju, jei paaiškėja, kad imuninė sistema - nusilpusi. Imunostimuliatoriai nėra vitaminai. Jie daro tam tikrą poveikį ne tik imuninei sistemai, bet ir visam organizmui. Todėl be reikalo jų vartoti nereikėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie kviečių želmenis

"Teko girdėti, jog pastaruoju metu taip plačiai reklamuojamas kviečių želmenų sultis reikia vartoti gana atsargiai, nes jos skatina vėžio vystymąsi, - rašo Elona B. iš Trakų. - Ar tai tiesa? Ir dar noriu paklausti, ar, vartojant žuvies taukus, galima gerti ir vitaminų kompleksus?"

REKLAMA

Kviečių želmenyse ir jų sultyse yra nemažai B grupės vitaminų, o šios grupės vitaminai iš tikrųjų nerekomenduojami žmonėms, turintiems piktybinių auglių ar potencialių piktybinių darinių. Mat B grupės vitaminai skatina vėžinių ląstelių vystymąsi. Tačiau sveikam žmogui nėra ko baimintis, nes vėžinius susirgimus skatinančių medžiagų (kancerogenų) kviečių želmenyse nėra.

REKLAMA

Žuvies taukus ir vitaminų bei mineralų kompleksus galima gerti, tačiau vitaminų ir mineralų kompleksus reikia pasirinkti tokius, kuriuose būtų mažesnis vitamino D kiekis.

Kai skauda sąnarius

"Noriu paprašyti patarimo, kaip malšinti sąnarių skausmą, - savo laiške rašo Juzefa L. iš Vilniaus. - Nuo vartojamų stiprių priešuždegiminių vaistų ėmė trikti skrandžio veikla, todėl norėčiau sužinoti kitokių gydymosi būdų".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąnarių skausmą efektyviai malšina toks nuoviras: 30 lauro lapelių susmulkinkite, užpilkite puse litro vandens ir pavirinkite ant silpnos ugnies dešimt minučių. Gerkite septynias dienas po 100 - 150 ml tris kartus per dieną. Įspėjimas: jei jūsų inkstai nėra sveiki, lauro lapelių nuoviro vartoti negalima.

REKLAMA

Išorinė sąnarių skausmą slopinanti priemonė yra dimeksino kompresai. Vieną šaukštą dimeksino ir tiek pat vandens gerai išmaišykite, užtepkite ant švarios marlės gabaliuko ir uždėkite ant skaudamos vietos. Sąnarį apvyniokite plastmasiniu maišeliu, o ant šio maišelio užtepkite diklako (diclac) žele (tuomet dimeksinas įsigers giliau į audinius). Kompresą laikykite apie pusvalandį. Jei oda yra jautri, dimeksiną skieskite labiau, o uždėtą kompresą laikykite trumpiau.

REKLAMA

Neišsigąskite - kartais šios medžiagos sukelia odos niežulį. Kompresą reikia dėti du kartus per dieną tris dienas iš eilės - sąnarių skausmas tikrai sumažės, o galbūt ir visai išnyks.

Už vaistus reikia primokėti

"Teko girdėti, jog Seimas ruošėsi svarstyti klausimą apie tai, jog sulaukusieji 85-erių metų žmonės būtų prilyginami pirmosios grupės invalidams ir reikalingus vaistus gautų su 100 procentų kompensacija, - rašo mūsų skaitytoja Elena Baltušienė iš Kėdainių. - Noriu sužinoti, ar ši nuostata jau galioja?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo pataisa, jog 85-erių metų sulaukę ir vyresni žmonės gautų 100 procentų bazinės kompensuojamųjų vaistų ir medicininės pagalbos priemonių, skirtų ambulatoriniam gydymui, kainos kompensavimą, buvo teikta svarstyti Seimui, tačiau Seimas tam nepritarė.

Ar priklauso reabilitacinis gydymas?

"Mano 80 metų motina patyrė hemoraginį insultą, - rašo L. B., nenurodžiusi gyvenamosios vietos. - Mama buvo dar labai silpna, bet po trijų savaičių ją išrašė iš ligoninės. Šiuo metu jos būklė vis dar labai sunki: paralyžiuota dešinė kūno pusė, reikia maitinti, iš lovos nepasikelia. Ar tokios būklės žmogui priklauso reabilitacinis gydymas?"

REKLAMA

LR Sveikatos apsaugos ministro 2003 metų liepos 11 d. įsakymu Nr. V - 444 "Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo" bei šio įstatymo vėlesniuose pakeitimuose yra nurodyta, jog už paciento siuntimą į medicininę reabilitaciją atsako gydantis gydytojas. Jis, įvertinęs paciento būklę ir taikyto gydymo efektyvumą bei atsižvelgęs į fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijas, sprendžia klausimą apie reabilitacinių paslaugų tikslingumą. Jei gydytojo išvados paciento netenkina, jis (ar jo artimieji) gali kreiptis į įstaigoje esančią Gydytojų konsultacinę komisiją, kuri yra kompetentinga išspręsti visus su paciento gydymu ir reabilitacija susijusius klausimus.

REKLAMA

Būtinoji pagalba - nemokama

"Buvau išvykusi pas gimines, gyvenančius kitoje Lietuvos vietovėje, - rašo skaitytoja, prašanti neskelbti pavardės. - Kartu buvusi mažametė dukrelė svečiuose susilaužė rankytę, tad vaiką teko vežti į to rajono gydymo įstaigą. Man buvo pasakyta, jog už vaikui suteiktas medicinines paslaugas reikia sumokėti. Taip ir padariau. Vėliau ėmiau abejoti, ar tokios paslaugos tikrai yra mokamos."

REKLAMA
REKLAMA

Jūsų dukrelei buvo suteikta būtinoji medicinos pagalba. Tokia pagalba yra nemokama ne tik vaikams, bet ir privalomuoju sveikatos draudimu neapdraustiems šalies gyventojams. Taigi jūs kreipkitės į tą gydymo įstaigą, kurioje dukrai buvo suteikta pagalba ir, pateikusi mokėjimo čekį, pareikalaukite, kad sumokėtus pinigus sugrąžintų.

Gydytojo iškvietimas į namus

"Jaučiausi prastai, turėjau 37,7 laipsnio temperatūros, todėl norėjau išsikviesti gydytoją į namus, - rašo kaunietė J. - Poliklinikos registratorė pareiškė, jog jei kūno temperatūra neviršija 38 laipsnių, gydytojas į namus nevyksta - reikia pačiam ligoniui ateiti į polikliniką. Noriu sužinoti, kuriame SAM įsakyme išdėstyti tokie nurodymai?"

Jei ligonis jaučiasi prastai ir dėl to į polikliniką atvykti jam būtų sunku, registratorė be jokių aiškinimųsi turi registruoti gydytojo iškvietimą į namus, pas ligonį. Jokių gydytojo iškvietimo į namus apribojimų jokiais įsakymais nėra numatyta. Žinoma, nereikėtų tuo piktnaudžiauti.

Jei nuo šalčio parausta rankos

Rankos dažniausiai parausta dėl organizmo termoreguliacijos procesų. Kad neprarastų šilumos, organizmas sulėtina kraujo apytaką galūnėse. Todėl šaltuoju metų laiku rankas reikia laikyti šiltai - mūvėti pirštines. Žiemos laikotarpiu rankas patartina plauti šiltu (ne karštu ir ne šaltu) vandeniu su muilu, ir, sausai nusišluosčius, patepti riebiu kremu arba aliejumi. Kad rankos neraustų, tinka masažas, kontrastinio vandens vonelės (rankas įmerkti ir trumpai palaikyti karštame, po to - šaltame vandenyje). Rankoms ypač naudingas vanduo, kuriame virė bulvės - tokiame vandenyje yra daug vitaminų.

REKLAMA

Trumpai apie nuospaudų gydymą

"Patarkite, kaip gydyti ant kojų atsiradusias nuospaudas," - prašo Nijolė L. iš Kaišiadorių rajono.

Ant nuospaudos uždėkite spygliuočio sakų ir užklijuokite pleistru. Sakus keiskite kasdien. Po kelių dienų kojas pakaitinkite karštame vandenyje ir suminkštėjusias nuospaudas lengvai nugrandysite.

Ant nuospaudos galima uždėti bičių pikio gabalėlį ir koją apibintuoti. Po trijų parų tvarstį nuimkite - kartu su juo nusilups ir nuospauda.

Kelių svogūnų lukštus dvi paras pamirkykite acte. Tada tą mirkinį uždėkite ant nuospaudos, apibintuokite ir palaikykite per naktį (tinka ant nuospaudos uždėti acte mirkytą svogūno griežinėlį). Nuospauda lengvai nusilups.

Prieš miegą kojas pakaitinkite karštame vandenyje, po to gerai nušluostykite. Ant nuospaudos uždėkite citrinos žievės griežinėlį su trupučiu minkštimo ir apibintuokite. Taip darykite kelis vakarus iš eilės. Nuospauda sunyks savaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų