Taip. Tiesa. Visi tai pripažįstame. Tačiau ką daryti, kai ne vienas rytais pabundame tingūs, jaučiamės kažkokie apsivėlę ir sumaitoti? Mintis apie aktyvią rytinę mankštą mus tik nervina... Ne paslaptis, kad tai būdingiau moterims, tačiau dažnai ir vyrai būna tarytum ne ta koja iš lovos išlipę. Kažkada JAV spaudoje buvo labai geras patarimas. Tos, kurios juo naudojasi, neatsidžiaugia. O patarimas toks. Neskubėkite keltis prabudus. Tiesiog gulėdamos lovoje pasidarykite žemiau aprašytą masažą. Jeigu jį kantriai atlikinėsite 2-3 savaites kiekvieną dieną, priprasite. Jis taps tiesiog būtinybe, jūsų rytinio gyvenimo dalimi. Masažo-gimnastikos pratimai panaikins sustingimą, paspartins kraujo cirkuliaciją, suaktyvins fiziologinius procesus, vidinių liaukų sekrecijos darbą. Prasidės kuriamasis naujų ląstelių susidarymo procesas. Taigi prie darbo vos prabudus!
1. Uždėkite suglaustais pirštais delnus ant ausų ir jas stiprokai 30 kartų patrinkite. Delnai trinant turi judėti taip, kad rodomieji pirštai brauktų per ausų kriaukleles. Pratimo metu būkite susikaupusi ir užsimerkusi.
Poveikis: apsaugo veidą nuo raukšlių susidarymo, nuo veido nervų uždegimo, stiprina dantis, gerina regėjimą, reguliuoja kraujo cirkuliaciją smilkininėje dalyje.
2. Uždėkite dešinės rankos delną ant kaktos, o kairiosios - ant dešiniojo delno ir braukite per kaktą 20 kartų kairėn - dešinėn. Braukyti taip, kad mažyliai rankų pirštai judėtų virš antakių.
Poveikis: padidėjusi kraujo cirkuliacija gydo galvos svaigimą ir skausmą.
3. Sulenktų didžiųjų pirštų išorine puse švelniai masažuokite akių obuolius 15 kartų.
Poveikis: gerina regėjimą, apsaugo nuo akių susirgimų, ramina nervų sistemą.
4. Sugniaužtais abiejų rankų kumščiais 30 kartų pamasažuokite krūtų spenelius iš viršaus žemyn apimant krūtis apačioje ir šonais pakylant aukštyn.
Poveikis: pagerėja apykaitos procesų reguliacija ir vidinių organų veikla.
5. Uždėkite savo dešinį delną ant nuogo pilvo, o kairį delną ant dešiniojo ir apvaliais judesiais masažuokite pilvą 30 kartų pagal laikrodžio rodyklę. Masažo stiprumas turi būti toks, kad pilvas tarytum judėtų aukštyn - žemyn. Tai pasiekiama šiek tiek pasukant delnus.
Poveikis: sustiprėja pilvo presas, pagerėja kraujo cirkuliacija, masažuojami vidiniai organai, o tai pagerina jų darbą, geriau dirba žarnynas.
6. Gulėdama ant nugaros 20 kartų stipriai išpūskite, o po to įtraukite pilvą. Tai būtina daryti ir dienos metu 2-3 kartus.
Poveikis: šis pratimas ypač naudingas, kam skauda kepenis, inkstus, žarnyną. Vidiniam masažui pasiduoda vidiniai organai, ypač inkstai ir kepenys, o tai pagerina jų veikimą. Šis masažas panaikina tulžies ir kraujo užsistovėjimo reiškinius, pagerina limfos judėjimą. Nutukusioms moterims padeda atsikratyti riebalinio sluoksnio pilvo srityje.
7. Gulėdama ant nugaros nusimeskite antklodę. Per kelius sulenktas kojas pakaitomis vieną po kitos kuo stipriau pritraukite prie krūtinės. Pratimą stenkitės atlikti taip, kad visi vidaus organai pasiduotų švelniam masažui. Kiekviena koja padarykite po 15 pritraukimų prie krūtinės.
Poveikis: šis pratimas labai veiksmingas. Bendram lengvam masažui pasiduoda ne tik vidiniai krūtinės ląstos, skrandžio ir žarnyno organai, bet ir vidinės sekrecijos liaukos. Tuo metu šilumos poveikis pilvo riebalinį sluoksnį perorganizuoja į raumenis. Senovės tibetiečiai ypatingai vertino šį pratimą, nes jis turi gydomąją vertę.
8. Na, atėjo metas pakilti iš patalo, tačiau žemyn nuleiskite tik kojas. Kairę koją užkelkite ant dešinės ir dešinės rankos delnu 20 kartų pamasažuokite kairiosios pado išlinkimą. Po to pakeiskite koją ir kairiosios rankos delnu tiek pat kartų pamasažuokite dešiniosios padą.
Poveikis: gydomai veikia reumatikus, kenčiančiuosius nuo podagros ir sąnarių skausmų, reguliuoja širdies darbą.
9. Tebesėdėdamos ant lovos krašto sunerkite rankų pirštus, uždėkite ant pakaušio, atloškite kaklą atgal ir masažuokite pakaušį į abi puses 10 kartų.
Poveikis: gerai veikia kaklą ir krūtinę, gerėja galvos kraujo apytaka.
10. Uždėkite delnus ant ausų, stipriai prispauskite ir pirštų galais abiem rankomis paeiliui pabarbenkite į pakaušį.
Poveikis: veikiant į galvos smegenų žievę padedama esant ūžimui ausyse, saugo nuo kurtumo, gydo galvos skausmą.
Dabar rytinis masažas jau baigtas. Prasidėjo kuriamasis naujų ląstelių susidarymo procesas ir organizmui reikalingas vanduo. Įpilkite iš ąsočio į stiklinę vandens, tarp dantų įsikąskite gabalinio cukraus gabalėlį ir gerkite vandenį mažais gurkšniais, perleisdama gurkšnį per cukrų. Vandenį burnoje palaikykite, kad apšiltų ir nedirgintų gleivinės. Per dieną reikėtų taip išgerti 5-6 stiklines nevirinto vandens. Jogai rekomenduoja vandens gėrimą skysčių pusiausvyros balansui palaikyti. Priešingu atveju kūno ląstelės išskirs daugiau skysčių, negu pačios gauna, ir prasidės ankstyvas organizmo senėjimas. Apskaičiuota, kad vienam kilogramui žmogaus kūno svorio reikia 35 gramų vandens. Šios normos reiktų laikytis kasdien visą gyvenimą. Į skrandį patekęs pasaldintas vanduo suaktyvina virškinimo organus, todėl greitai normalizuojasi žarnyno darbas ir gerėja virškinimas.
Darykite minėtus pratimus kiekvieną rytą ir sulauksite puikių rezultatų.