Labai gausios menstruacijos gali būti gimdos miomos požymiu, todėl pirmiausiai tokiu atveju būtina pasirodyti ginekologui.
Be to, gausias menstruacijas gali sukelti nervinis pertempimas, psichinės traumos, moters lytinių organų uždegimai, vidaus sekrecijos liaukų sutrikimai, chroniškų infekcijų židiniai ir kiti susirgimai.
Kraujavimą iš gimdos ir žarnyno stabdo agurkų stiebų ir lapų nuoviras. Nuėmus agurkus, stiebai ir lapai rudenį surenkami, nuvalomi, išdžiovinami ir smulkiai supjaustomi. Užvirinama 0,5 litro vandens, įmetama 50 g džiovintų agurklapių, pavirinama, palaukiama, kol pritrauks, ir nusunkiama. Gerti reikia šiltą vieną kartą per dieną po 0,5 stiklinės. Pirmas 2 - 3 dienas patartina gulėti lovoje.
Asiūklio preparatais gydomi hemorojiniai ir gimdos kraujavimai. Asiūklio nuoviru plaunama kraujuojanti nosies ertmė. Šviežios asiūklio sultys stabdo kraujavimą, išvalo iš organizmo medžiagų apykaitos produktus, šalina iš organizmo skysčius. Šviežias sultis reikia vartoti po vieną valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną. Nuovirui paruošti 20 g (4 valgomuosius šaukštus) žaliavos suberti į emaliuotą indą ir užpylus stikline verdančio vandens kaitinti verdančio vandens vonelėje 30 minučių. Po 10 minučių nukošti. Likusią žaliavą nuspausti ir supilti į nukoštąją. Į ją dar įpilti tiek vandens, kad iš viso susidarytų 200 ml. Gerti po pusę stiklinės nuoviro valandą po valgio 3 kartus per dieną. Asiūklių nereikėtų vartoti sergant nefritu ir kitomis inkstų ligomis, nes dirgina inkstus.
Gydymui vartojami putino žiedai, uogos ir žievė. Putino žievės ekstraktai ir nuovirai vartojami gimdos raumenų tonusui stiprinti ir nuo gimdos kraujavimų. Jais gydomas endometritas, gimdos gleivinės hiperplazija, taip pat miomos. Žievės ekstraktas labai tinka nuo gausių ir skausmingų menstruacijų, taip pat skatina šlapimo išsiskyrimą. Žievės nuoviro kompresai dedami ant nosies ir kaktos, kai iš nosies bėga kraujas. Žievės nuoviras gaminamas ir geriamas taip: 3 - 4 gramus smulkiai supjaustytos žievės reikia užpilti stikline karšto vandens, kaitinti 15 minučių, paskui perkošti ir gerti po šaukštą 3 - 4 kartus per dieną.
Kita priemonė - raugerškis. Liaudies medicinoje jis labai populiarus. Raugerškio vaisiuose yra flavonoidų ir fenolio rūgščių, karotinoidų, cukraus, organinių rūgščių, pektino, vitaminų C, P ir K. Neprinokusiose uogose yra alkaloido berberino, nuo kurio daugiausiai ir priklauso augalo gydomosios savybės. Jis mažina arterinį kraujospūdį, veikia raminančiai, lėtina širdies susitraukimus, taip pat sutraukia gimdos raumenis ir kraujagysles, stabdo kraujavimą iš gimdos. Gydymui renkami lapai, šaknys, uogos, šaknų ir antžeminės augalo dalies žievė. Raugerškis buvo žinomas labai seniai. Jį, kaip vaistinį augalą, vartojo Babilonijoje ir Indijoje, o VII a. pr. m. e. jis pradėtas vartoti ir Egipte.
Raugerškio lapų tinktūra, nuoviru ir užpilu stabdomas kraujavimas iš gimdos. Užpilui paruošti reikia šaukštą lapų (pavasarinio rinkimo) užpilti stikline verdančio vandens ir palaikyti vieną valandą, kol prisitrauks. Gerti po valgomąjį šaukštą 4 - 5 kartus per dieną. Šis užpilas taip pat varo tulžį, ypač sergant hepatitu, cholecistitu, tulžies pūslės akmenlige, tulžies takų diskinezija. Juos vartojant stiprėja kapiliarai, nesusergama ateroskleroze.
Smarkiai kraujuojant klimakso metu, patariama gerti dilgėlių arbatą.
Nuo gausių menstruacijų ir įvairių kraujavimų naudojamas toks žolelių mišinys. Sumaišyti 2 valgomuosius šaukštus paprasto raudonėlio lapų ir žiedų su 4 šaukštais paprastojo ąžuolo jaunos žievės. Visą mišinį užpilti 1,2 litro vandens ir 12 - 15 minučių pavirinti ant silpnos ugnies. Po to sandariai uždengus 3 - 5 valandas palaikyti ir perkošus gerti.
Ir dar vienas patarimas. Sumaišyti po 2 valgomuosius šaukštus jonažolių, trikertės žvaginės, jaunos ąžuolo žievės, 5 šaukštus paprastos kraujažolės ir 3 šaukštus miškinės sidabražolės. Du valgomuosius šaukštus šio mišinio 5 - 7 minutes virinti pusėje litro vandens, paskui 1 - 2 valandas laikyti, kad pritrauktų. Perkošti. Išgerti per 4 - 6 kartus per dieną esant pernelyg gausioms menstruacijoms ir sutrikus jų ciklui.
Esant skausmingoms menstruacijoms ir stipriems gimdos skausmams, galima pasigaminti mišinį iš 2 valgomųjų šaukštų paprastojo raudonėlio žolės bei žiedų ir 4 šaukštų žąsinės sidabražolės viso augalo su šaknimis. Visą mišinį užplikyti vienu litru verdančio vandens ir 15 - 20 minučių pakaitinti vandens vonelėje. Dvi valandas leisti prisitraukti, perkošti ir gerti šiltą arba karštą po vieną stiklinę 3 - 4 kartus per dieną. Ant gimdos srities uždėti šio nuoviro kompresą.