• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas, įsigijęs katiną arba katę, po kiek laiko susimąsto: o kaip gi bus per poravimosi metą? Juk šie keturkojai jo metu tampa itin aktyvūs – miaukia, tampa irzlūs bei žymi savo teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Lytiškai tiek kačių patinai, tiek patelės subręsta pirmaisiais gyvenimo metais ir jau gali susilaukti pirmųjų jauniklių. Vienoje vadoje katės gali susilaukti nuo trijų iki aštuonių kačiukų.

REKLAMA

Katinai poravimosi metu stengiasi ištrūkti iš namų, o jei nepavyksta, ima žymėti teritoriją šlapimu. Žinoma, ta teritorija tampa namai. Šiuo metu katino šlapimas dvokia itin smarkiai ir yra sunkiai išvalomas.

Kad nereikėtų kentėti katės ar katino kaprizų, o gyvūnui – kankintis uždarytam namuose, juos reikėtų kastruoti (kates - sterilizuoti). Kastruoti katinai bei sterilizuotos katės gyvena ilgiau ir yra sveikesni. Be to, ši operacija sumažina ligų tikimybę – tokių kaip gimdos, prostatos, kiaušidžių, sėklidžių uždegimas ar vėžys.

REKLAMA
REKLAMA

Kastracija atliekama patinams pašalinant sėklides, o sterilizacija atliekama patelėms, pašalinant kiaušides ir gimdą. Ši operacija gyvūnui nėra skausminga – jam taikoma bendra nejautra, taigi jis tik gerai išsimiegos. Operaciją geriausia atlikti, kai kačiukui 5-6 mėnesiai, nes tada jis ima lytiškai bręsti. Kastruoti galima ir vyresnius gyvūnus.

Po operacijos gyvūnai tampa ramesni, taigi gerėja ir jų apetitas. Būtent todėl nereikia leisti jiems persivalgyti, nes gresia nutukimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų