Opozicinės Liberalų ir centro frakcijos narys Algirdas Gricius siūlo prezidentui Rolandui Paksui prašyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino paramos, kad būtų užtikrinta tarptautinė aplinkosaugos ekspertizė naftos gavybos netoli nuo Kuršių nerijos projektui.

Tai A. Gricius pareiškė pirmadienį (07.28) Seime surengtoje spaudos konferencijoje.

"Norėčiau prisiminti šalies spaudoje nuolat minimus mūsų prezidento gerus santykius su V. Putinu. Gal R. Paksas galėtų pakėlęs telefono ragelį paskambinti savo kolegai bei paprašyti, kad nebūtų baiminamasi įsileisti ekspertus", - sakė A. Gricius.

Naftos telkinys "D-6" ("Kravcovskojė") atrastas 1983 metais. Jis yra Baltijos jūros šelfe už 22 kilometrų nuo Kuršių nerijos pakrantės ir tik už 7 kilometrų nuo Lietuvos ir Rusijos jūros sienos.

Kuršių nerija 2001 metais bendru Lietuvos ir Rusijos teikimu buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Naftos gavybą "D-6" telkinyje planuojama pradėti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje, didžiausias projektinis pajėgumas būtų pasiektas dar po kelerių metų. "LUKoil" kompanija planuoja šį telkinį eksploatuoti 25-30 metų. Kasmet išgaunamos naftos kiekis sudarytų apie 600-700 tūkst. tonų.

A. Gricius taip pat išreiškė susirūpinimą dėl, jo teigimu, skubotai ambasadoriumi Ispanijoje skiriamo Valstybės saugumo departamento vadovo Mečio Laurinkaus.

REKLAMA

Pasak jo, iš saugumo tarnybų taip paprastai neišeinama.

"Ar gali Valstybės saugumo departamento vadovas, tiek metų išdirbęs tokioje struktūroje, vykti į kitą valstybę dirbti ambasadoriumi? Neturiu visos informacijos, kodėl taip yra, tačiau tai išimtinis atvejis", - klausė A. Gricius.

Pasak jo, M. Laurinkaus skyrimas ambasadoriumi "kvepia sovietmečiu".

"Tada tam tikri asmenys, buvę atsakingi už saugumo reikalus, buvo siunčiami į Mongoliją, Afriką, kad nesimaišytų Lietuvoje", - teigė A. Gricius.

Jo teigimu, penkerius metus saugumo šefu išdirbusį ir daug patirties bei informacijos turintį M. Laurinkų nederėtų išsiųsti iš Lietuvos.

"Keletą metų: gal trejus, gal penkerius, vis tik turėtų padirbti konsultantu labai atsakingose valstybės tarnybose, nes jis yra daug svarbios informacijos turintis žmogus, gal net vienas iš labiausiai informuotų šalies pareigūnų", - kalbėjo A. Gricius.

M. Laurinkus, kuriam dabar 52-eji, VSD generaliniu direktoriumi buvo paskirtas 1998-ųjų birželį, prezidento pareigas einant V. Adamkui. Galiojantys įstatymai nenustato VSD vadovo kadencijos trukmės.

BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų