Karpos - ne tik kosmetinė problema, bet ir užkrečiama virusinė liga, neretai varginanti kelis tos pačios šeimos narius. Jei laiku nesiimsite gydytis karpų, jos gali pažeisti ne tik odą, bet ir, pavyzdžiui, nosies, burnos gleivinę.
Kai kurie žmonės karpas mėgina naikinti patys: pridegina sidabro nitratu, rūgštimis, įkaitinta vinimi arba viela, degina, lupa. Tačiau tai daryti nepatartina visų pirma todėl, kad niekada nepavyks sunaikinti karpos šaknies, todėl po kiek laiko ji vėl ataugs. Antra, nudeginti audiniai dažnai supūliuoja. Trečia, mechaniškai nuolat odą dirginant karpa neretai pavirsta piktybiniu dariniu.
Be to, iš nežinojimo, o tai ypač pavojinga, karpa galima palaikyti kitokį darinį, kurio, nepasikonsultavus su onkologu, apskritai geriau nejudinti.
Liaudies medikai karpas gydydavo taip.
1. Smulkintas kadagio uogas sumaišykite su augaliniu aliejumi arba nesūdytais kiaulės taukais (santykiu 1:1). Gautą masę sudėkite į sandarų indą ir valandą kaitinkite (indas inde) ant vidutinės ugnies. Nukoškite per 3 marlės sluoksnius. Šiuo tepalu kasdien 10-15 minučių trinkite karpas (tepalą įmasažuokite).
2. Nedidelę skiltelę česnako sutarkuokite smulkia tarka ir sumaišykite su lašu medaus. Tepalo nakčiai užtepkite ant karpos, užklijuokite baktericidiniu pleistru. Procedūrą kartokite 10-12 naktų.
3. Šviežiomis ugniažolės sultimis karpas tepkite taip: tris kartus kas dvi minutes ryte ir lygiai taip pat vakare.
4. Sumaišykite lygiomis dalimis svogūno sulčių ir medaus ir ištepkite karpas. (Kad nepažeistų odos, vietas šalia karpų patepkite cinko tepalu). Ant viršaus uždėkite kompresinio popieriaus ir apibintuokite. Kompresą laikykite per naktį. Procedūrą kartokite kasdien.
Gal šie liaudiški būdai ir padės jums atsikratyti karpų. Jei po poros savaičių nematysite jokio efekto, geriau pasirodykite gydytojui.