• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbas per šventes - joks trūkumas

Ilgametę Marijampolės greitosios pagalbos felčerę Danutę Valaitienę, iš anksto žinojusią, kad per Kūčias teks dirbti, o ne namuose mėgautis savo keturių asmenų šeimos šiluma, pakalbinome prieš pat šventes. Per 20 metų darbo stažą turinti medikė turi ir ką prisiminti, ir kuo pasidžiaugti, ir ką patarti.

REKLAMA
REKLAMA

- Kaip reaguoja namiškiai, kad namuose prie Kūčių stalo šiemet nebus namų sielos - mamos ir žmonos?

REKLAMA

- Jie jau pripratę - žino, kur dirbu. Nors išvakarėse priruošiu tradicinių patiekalų ir tuščio stalo nepaliksiu, be manęs likusi šeima vakarieniauti eis pas močiutę.

- O jūs dvylikos Kūčių patiekalų ieškosite ant stalo Greitosios pagalbos centre?

- Jokiu būdu. Žinoma, išeidama visą parą dirbti įsidėsiu maisto, kaip ir visada. Bet dar niekada taip nebuvo, kad budinčių visų penkių greitosios pagalbos postų darbuotojai susėstume prie stalo ir, nereaguodami į skambučius, vaišintumės. Juk iškvietimų per šventes būna dvigubai daugiau nei įprasta. Dažniausiai darbe prie lėkštutės pripuolame tik prabėgomis - pasidarai kavos, o paskui ją atšalusią tenka išlieti. Per Kūčias net kalėdaičių darbe liekame nelaužę. Mums Kūčių vakarienė nusikelia į Kalėdų rytą, kai po pamainos grįžtame į namus.

REKLAMA
REKLAMA

- Tai dirbdami švenčių nuotaikos net nejaučiate?

- Jaučiame, kol važiuojame gatve pagal iškvietimą: skubantys žmonės, mirgančios vitrinos, įvairiomis spalvomis tvieskiantys gyvenamųjų namų langai. Bet tik atvyksti pas ligonį, ir šventės nuotaika tarsi pradingsta.

- Negi taip niekas ir nepakviečia prie šventinio stalo, nepavaišina?

- Randame nukrautus stalus, bet ligonis, pas kurį važiavome, būna nuvestas į kitą kambarį. Pakvietimų vaišintis sulaukiame itin retai, bet mes to ir nesitikime - vis tiek nesivaišintume, nes skubame pas kitus ligonius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kokių ligonių dažniausiai sutinkate per Kūčias?

- Persivalgiusių! Žinoma, kviesdami jie to nesako, bet iš simptomų - pykina, bloga, skauda galvą, skrandį - suprantame, kad visų turėtų patiekalų buvo ne tik ragaujama. Ką patarti žmogui prieš sėdant valgyti Kūčių vakarienės? Pažinti savo organizmą ir gerai pasverti, ar sunkiai virškinami grybų patiekalai, įvairios mišrainės prieš naktį - jo skrandžiui? Saikas ir sveikas protas turi būti "budintys" švenčiančio žmogaus palydovai. Nereikia manyti, kad iš tikrųjų valgai paskutinę vakarienę.

REKLAMA

- Turbūt būna ir kuriozinių iškvietimų?

- Žinoma! Juk neretai žmogui jo nelaimė atrodo pati didžiausia. Kartą išsikvietė greitąją pagalbą miesto gale gyvenanti moteris - esą jai labai bloga ir nežinia dėl ko. Kai nuvykome, neblaivi "ligonė" buvo jau "pasveikusi" ir paprašė pavėžėti ją į kitą miesto galą pas kitur švenčiantį jos vyrą - esą vis tiek pakeliui į greitąją. Nevežėm, nes mes taksi paslaugų neteikiame. Kita moteris, pamenu, kvietėsi ją nuraminti stipresniais medikamentais, nes gyvenimo draugas, palikęs ją ir kūdikį, tą vakarą grįžo pas savo žmoną. Kol mes nuvykome, susijaudinusiai moteriai pagalbos nebereikėjo, nes vyras, žmonos išvytas, jau vėl buvo parėjęs. Daugiausia netikrų, melagingų iškvietimų praneša nuotykių ieškantys paaugliai.

REKLAMA

- Jeigu į Greitosios pagalbos centrą užsuktų dovanų maišu nešinas Kalėdų Senelis, kokia dovana jus labiausiai nudžiugintų?

- Paketai su užrašais "Santarvė", "Ramybė", "Nuotaika", "Gėris" ir, žinoma, "Sveikata" būtų pačios geriausios dovanos. Viso to linkiu ne tik mūsų darniam kolektyvui bei šauniajai jo vadovei, bet ir kolegų namiškiams, artimiesiems.

- Linksmų švenčių ir jums!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų