Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir Klaipėdos apygardos teismui perdavė brolių Rimanto ir Gintauto Žukauskų bei Ričardo Užemecko nužudymo bylą. Tyrimo metu pasitvirtino pradinė versija, kad trys vyrai nužudyti dėl vienos moters. Įdomu ir tai, kad pirmoji sūnų žudikus išaiškino ir nustatė jų motina Ona Žukauskienė. Jos iškeltą versiją su mažais nukrypimais patvirtino ir tardymas. Šį rudenį byla bus pradėta nagrinėti teisme.
Lavoną rado motina
Įtarimai dėl R. Žukausko (Plono) nužudymo bei prisidėjimo prie G. Žukausko (Storo) ir R. Užemecko žmogžudystės pateikti klaipėdiečiui Romui Šimkui (34 m.). Rusijos pilietis Maksimas Mitreniukas (28 m.) įtariamas nušovęs G. Žukauską ir R. Užemecką.
2001 metų birželio 16-osios vakarą Aukštaičių gatvėje esančiame name, virtuvėje, buvo rastas nužudytas organizuotos nusikalstamos "Storo" gaujos narys R. Žukauskas (29 m.). Jis buvo nuteistas verslininko V. Bukausko pagrobimo bei reketavimo byloje. Namo, kuriame gyveno R. Žukauskas, prieigos yra stebimos vaizdo kameromis. Jis galėjo matyti, kas ateina, tačiau vaizdas nebuvo įrašinėjamas. Greičiausiai Plonas savo žudiką, neįtardamas blogų kėslų, įsileido pats. Po to iš vidaus užrakino duris ir ištraukė iš spynos raktą. Pokalbis vyko ir šūviai nuaidėjo antrajame aukšte esančioje virtuvėje. Rimantas buvo nužudytas keturiais šūviais į galvą ir į krūtinę. Po to žudikai nusileido į pirmąjį namo aukštą ir per langus išlindo lauk. Dūžtančio stiklo garsą išgirdo ir prabudo pas sūnų pasisvečiuoti atvykusi motina. Ji ir aptiko akimirksniu mirusio sūnaus kūną virtuvėje. Tada motina dar nežinojo, kad panašus likimas ištiko ir jos vyresnįjį sūnų Gintautą (30 m.). O jis kartu su R. Užemecku (32 m.) buvo prieš dieną nužudytas ir užkastas Karklės miške.
Konkurento žudymas
Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad nesutarimų tarp R. Šimkaus ir G. Žukausko priežastimi tapo Gintauto žmona Ina, kuri, vyrui sėdint kalėjime, susidėjo su šio draugu R. Šimkumi. Storas, nujausdamas kažką negera, ir būdamas įkalinimo vietoje, ir jau grįžęs į laisvę, ne kartą pažįstamiems buvo prasitaręs, kad neatleistų žmonai ir susidorotų su jos meilužiu.
Bijodamas Romas Šimkus, kuris su Ina jau buvo susilaukęs dukros, nusprendė užbėgti įvykiams už akių ir nužudyti konkurentą. Į pagalbą pasikvietė gerą pažįstamą Maksimą Mitreniuką. Nusikaltimui vyrai kruopščiai ruošėsi, parko teritorijoje netoli Karklės kaimo net kapo duobę būsimai aukai iškasė.
Birželio 15-ąją R. Šimkus G. Žukauską pakvietė į Palangą aptarti verslo reikalų. Į kavinę Gintautas atvyko kartu su Ričardu. M. Mitreniukas nepastebimai abiem atvykėliams į gėrimus įpylė migdomųjų. Pradėjusius snausti vyrus susodino į automobilį ir nuvežė prie kapo. M. Mitreniukas ir nušovė abu vyrus, paleisdamas į kiekvieną po tris šūvius. Beje, prie duobės Gintautas atsipeikėjo nuo vaistų poveikio ir žudikams prisiėjo jį smaugti ant kaklo buvusia grandinėle. Po to, bijant keršto, buvo nužudytas ir Gintauto brolis Rimantas. Atėjęs į namus jį nušovė pats R. Šimkus.
Ieškokite moters
Beje, tai buvo ne pirmas pasikėsinimas į G. Žukauską. Dar 2000-ųjų sausio 14-osios naktį G. Žukauskas su žmona dalyvavo R. Šimkaus gimtadienyje. I. Žukauskienė tą kartą namo išvažiavo anksčiau, o Gintautas ūžavo iki paryčių ir tik tada, išsikvietęs taksi, grįžo namo. Liftas neveikė, todėl vyriškis pėsčias užlipo iki savo laiptų aikštelės. Jam beeinant prie buto, nuaidėjo septyni pistoleto šūviai. Storas dar sugebėjo paskambinti į duris, o kai I. Žukauskienė jas atidarė, paklausęs: "Už ką?" sukniubo. Nepaisant sunkių sužeidimų, pagulėjęs ligoninėje, G. Žukauskas pasveiko. To pasikėsinimo niekas nesiejo su žmonos nuotykiais, buvo kalbama apie nusikalstamų gaujų karą, įtakos sferų dalybas ir finansinius reikalus. Gintauto motinos nuomone, jau tada vykdytojai buvo tie patys, bet byla neatnaujinta ir prie šios neprijungta.
- Anksčiau R. Šimkus Gintauto niekada nekvietė į gimtadienius, tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, - po tragiškos sūnų žūties sakė mūsų laikraščiui Ona Žukauskienė. - Tame gimtadienyje dalyvavo ir Mitreniukas. Ina žinojo, kuo viskas baigsis, todėl išėjo namo anksčiau, nors šiaip mėgsta pašvęsti. Kai Gintas ligoninėje atgavo sąmonę, iškart iš palatos ėmė varyti Iną. O po to, kai tapo aišku, kad jis sveiksta, Ina pabėgo ir daugiau jokių santykių tarp jų nebuvo.
Tąkart ponios O. Žukauskienės prašėme papasakoti ir kaip buvo surastas Gintauto kūnas.
- Kai Rimantas gulėjo karste, meldžiau, kad jo dvasia kaip nors praneštų mums, kur ieškoti Ginto, - pasakojo O. Žukauskienė. - O po laidotuvių Rimo uošvė susapnavo, kad Gintas užkastas draustinyje, šalia erškėčių krūmo. Pasirodo, iš tiesų ten, Karklėje, yra draustinis, ir erškėčių krūmas auga. Tą vietą pirmieji rado R. Užemecko giminaičiai, paskui ir mes ten buvome. O per laidotuves septynmetė anūkė pasakė mamos draugo vardą - Romas. Toliau jau nebuvo sunku išsiaiškinti, kuris tas Romas. Nesuprantu, kad reikėjo žudyti - buvo galima išsiskirti, ir tiek.
- Ar tikite, kad Ina bus nuteista? - tada klausėme.
- Ne, tikrai jos niekas nenuteis. Bet aš ir nenoriu, kad anūkė augtų be motinos. Tikiu, kad gyvenime yra teisybė - ji ateity atkentės už tai, ką padarė.
Klaipėda be įžymybių
Nebeliko Klaipėdoje ir "Storo" gaujos. Ta gauja susiformavo 1993 - 1994 metais, kai ėmė silpnėti pagrindiniu uostamiesčio organizuotų nusikaltėlių vadeiva laikyto Sigito Gaidjurgio autoritetas bei įtaka. Veiklos sritys buvo tradicinės: prostitucijos ir kontrabandos kontrolė, reketas, automobilių vagystės ir išpirkos už juos. Tuo metu, be brolių Gintauto ir Rimanto Žukauskų, svarbesnieji gaujos nariai buvo Raimondas ir Darius Eidukai, Raimondas Bertušaitis, vėliau - Pavelas Šarafutdinovas, broliai Bubeliai. Iš "Storo" gaujos jau bene šeši nužudyti, keli nuteisti, dar 20, kurių dalis susiję su Žukauskų grupuote, šiuo metu teisiami dėl automobilių vagysčių, narkotinių medžiagų platinimo, turto prievartavimo, plėšimo. Reikšmingiausias ir, pasirodo, lemtingas "Storo" gaujai buvo verslininko V. Bukausko pagrobimas. Už jį artimieji ir kolegos pagrobėjams sumokėjo 102 000 JAV dolerių. Po kurio laiko buvo išaiškinti ir nuteisti šio pagrobimo organizatoriai bei vykdytojai. Buvo sulaikytas ir gaujos narys R. Bertušaitis. Jis sutiko duoti parodymus savo draugų nenaudai, buvo paleistas laisvėn, bet teismo nesulaukė - nušautas daugiabučio namo laiptinėje. Dar vykstant parengtiniam tardymui buvo nušautas ir A. Bubelis. Dar vieną gaujos narį, A. Karpavičių, užmušė beisbolo lazdomis. Po brolių Žukauskų nužudymo iš svarbesnių gaujos narių buvo likęs tik vienas Romas Bubelis. Policija turėjo duomenų, kad jis kuria naują nusikalstamą susivienijimą, todėl jam taikyti teismo apsibojimai. Kriminalistai paaukojo netgi naujametę naktį - sekė R. Bubelį. Jis įsilinksminęs buvo sulaikytas naktiniame klube "Kalifornija" trečią valandą nakties. Klaipėdos apylinkės teismas pernykščio kovo 28-ąją už teismo įpareigojimų nevykdymą R. Bubelį (43 m.) nuteisė 1 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme.
Taigi Klaipėda lieka be įžymybių. Kai buvo areštuotas Sigitas Gaidjurgis, atrodė, kad uostamiestį į savo rankas perims už turto prievartavimą atkalėjęs Arūnas Kubilius. Deja, jis kartu su broliu Dariumi įkliuvo vogdamas mersedesą. Abu broliai buvo pagauti bėgantys nuo išplėštos mašinos. Arūnas už grotų sėdo penktą kartą - šį sykį 3 metams ir 2 mėnesiams. Darių teismas nuteisė pusantrų metų nelaisvės bausme.