Sarajeve tūkstančiai gedinčių Bosnijos gyventojų antradienį ėjo atsisveikinti su 1995 metų Srebrenicos žudynių 282-iem aukomis, kurių kūnai buvo rasti masinėse kapavietėse.
Kūnai iš centrinėje šalies dalyje esančio Visoko miesto morgo buvo trumpam atgabenti į Sarajevą, iš kur vėliau buvo išvežti į Srebrenicą, esančią už 150 kilometrų į rytus nuo sostinės.
Laidotuvės įvyks penktadienį Srebrenicoje, kur kovo mėnesį jau buvo palaidota 600 per masines žudynes nužudytų musulmonų. Tikimasi, kad jose dalyvaus tūkstančiai žmonių.
Policijos pareigūnai pranešė, kad ruošiantis laidotuvėms ir kasmetinei aukų atiminimo ceremonijai Srebrenicoje bus sustiprintos policijos pajėgos. Mieste planuojama dislokuoti iki 2 tūkst. policininkų.
Bus imtasi visų priemonių, siekiant užtikrinti ceremonijos dalyvių, kurių turėtų būti apie 7-8 tūkst., saugumą, sakė policijos atstovė spaudai Milka Ostojič.
"Kadangi ankstesniais metais vykusiose aukų atminimo ceremonijose rimtų incidentų nebuvo, penktadienį mes taip pat neturėtume susidurti su rimtesnėmis problemomis", - sakė ji.
Tuo tarpu ceremonijos organizatoriai tikisi, kad pagerbti žuvusiųjų atvyks kur kas didesnis skaičius - maždaug 20 tūkst. žmonių.
1995 metų žudynės Srebrenicoje buvo žiauriausias nusikaltimas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Bosnijos serbų pajėgos, užėmusios šį Jungtinių Tautų globojamą Bosnijos anklavą, išžudė maždaug 8 tūkst. jame gyvenusių musulmonų vyrų ir berniukų.
Iki šiol surasti maždaug 5 tūkst. aukų kūnai. Kasinėjimai ir kūnų atpažinimas vyksta toliau.
Praėjusiais metais JT tribunolas už genocido vykdymą Srebrenicoje 46 metams laisvės atėmimo nuteisė Bosnijos serbų generolą Radoslavą Krstičių.
Šiuo metu tebeieškomi buvęs Bosnijos serbų lyderis Radovanas Karadžičius ir buvęs karo vadas Ratko Mladičius (Ratkas Mladičius), kuriuos Hagos tribunolas dėl jų vaidmens šiose žudynėse kaltina genocidu.
BNS