Nors šiemečiai Seimo rinkimai dideliu rinkėjų aktyvumu nepasižymi, galimų rinkimų pažeidimų išvengti nepavyksta. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, kol kas tai rinkimų rezultatams didelės įtakos nepadarė.

Vienas jau nubaustas

Generalinė prokuratūra informavo, kad pirmojo rinkimų į Seimą turo metu iš viso gauti 29 asmenų skundai ir pareiškimai dėl galimų rinkimų įstatymų pažeidimų. Iš jų pagal 14 yra pradėti ikiteisminiai tyrimai, pagal 15, nenustačius nusikalstamos veikos požymių, pradėti atsisakyta, rašo „Respublika“.

Spalio 13 d. Varėnos rajono apylinkės prokuratūra vieną tyrimą jau baigė. „Buvo paskelbtas pirmasis nuosprendis - už Darbo partijos naudai pirktus rinkėjų balsus vyriškiui paskirta 16 MGL bauda - 2080 litų“, - „Respublikai“ sakė Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Žemaitytė.

Pasak V.Žemaitytės, Ignalinos rajono apylinkės prokuratūra antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dar vieno galimo balsų pirkimo per pirmąjį rinkimų turą. Galimas pažeidimas buvo įvykdytas dar prieš rinkimus - spalio 8 d.

„Vakar gavome informaciją, kad spalio 21 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas Ignalinoje dėl galimo papirkinėjimo spalio 8 d. Šiuo atveju įtariama, kad taip pat už Darbo partijai palankų balsą buvo siūlomi ne pinigai, o butelis degtinės“, - sakė prokuratūros atstovė.

REKLAMA

Ignalinos-Švenčionių rinkimų apygardoje į antrąjį rinkimų turą pateko Valstiečių liaudininkų sąjungos atstovas Konstantinas Ramelis ir „Tvarkos ir teisingumo“ delegatas Juozas Rokas.Perka ir antrajame rate

Užvakar, vos prasidėjus išankstiniam balsavimui savivaldybėse prieš antrąjį Parlamento rinkimų turą, jau pranešta apie galimą balsų pirkimą Vilniuje, tačiau kol kas nėra aišku, kokiai partijai balsų pirkėjai siekė pagelbėti.

„Vakar (trečiadienį - red.past.) Vilniaus miesto 7-asis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise L.Asanavičiūtės gatvėje prie prekybos centro pagal Seimo narės Danutės Bekintienės pranešimą. Tyrimą kontroliuoja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra“, - informavo V.Žemaitytė.Svarbu rinkėjų sąmoningumas

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas patikino, kad rinkimų pažeidimai nėra iš tų, kurie pirmajame rinkimų rate darė esminę įtaką rezultatams.

„Daug kas nepasitvirtino. Pavyzdžiui, kad kaimynas kaimyną vežė ir panašiai. Labiau nerimauju dėl antrojo rinkimų rato. Jeigu balsų skaičius bus mažas, galime turėti kitokią situaciją“, - nerimavo Z.Vaigauskas.

Pasak VRK pirmininko, siekiant išvengti galimų pažeidimų antrajame ture, sustiprinti prevencinį darbą, VRK inicijavo teisėsaugos institucijų susitikimą pas generalinį prokurorą. Kaip „patį bjauriausią“ iš rinkimų pažeidimų Z.Vaigauskas įvardijo balsų pirkimą.

„Reikia tikėtis, kad augant politinei kultūrai, rinkėjų sąmoningumui papirkinėjimų ir kitokių rinkimų pažeidimų atvejų mažės, rinkėjai nusisuks nuo visokiausių gundytojų, - vylėsi Z.Vaigauskas. - Bet koks pažeidimas yra nepriimtinas, bet visą laiką ateina vis kitokio pažeidimo eilė. Pavyzdžiui, 1992 m. didžiausia problema buvo kad rinkimų komisija sąžiningai skaičiuotų balsus“.


Rašyti komentarą...
C
Cikagietis
2008-10-26 01:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siulau pakeisti antraste ir jos esme:

-Balsu pirkimas yra sunkus, kriminalinis nusikaltimas, nes tai teroristines rusijos viena is daugelio kisimosi i Lietuvos reikalus, formu.


Butu gerai, kad Lietuvos interventu, rus kgb agentu taktika butu aprasyta angliskoje spaudoje.
Atsakyti
0

I
Info
2008-10-26 12:58:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Andriukaitis šiandien, kiek teko girdėti, laksto Žirmūnuose per butus ir agituoja. Matyt mėgina sutelkti apie pusanbtro tūkstančio ten gyvenančių buvusių kardinių kagebistų šeimų??? Taip - Vyteni-Povilai??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų