Romualdas MAŽUTIS
Šilutės rajoną sukrėtė baisi žinia apie netikėtą vienos vidurinės mokyklos moksleivio Kęstučio (15 m.) gyvenimo vingį: devintokas, mėgęs taisyti bei vairuoti senus automobilius, padaręs avariją miestelio centre, kurios metu nukentėjo kartu važiavęs jo dėdė, matyt, pervertino eismo įvykio padarinius ir į namus, kur jo laukė sunerimusi mama, 4 sesutės bei pusseserė, nebegrįžo...
Mėgo automobilius
Kęstutis buvo vyriausias daugiavaikės motinos sūnus, pirmasis pagalbininkas ūkyje. Tėvai išsiskyrę dėl vyro girtavimo. Mažiausiajai atžalėlei - penkeri. Kęstučio mama priglaudusi ir buvusio vyro sesers dukrą, žemės ūkio mokyklos pirmakursę.
Gausiai šeimai mūrinę sodybą prieš beveik 4 metus nupirko ir padovanojo vienas Vokietijos verslininkas, filantropas, remiantis tvarkingas lietuvių šeimas.
Birželio viduryje Kęstučiui būtų sukakę 16 metų. Mėgęs dirbti ir užsidirbti vaikinukas laukė gimtadienio, o labiausiai - paso. Tikriausiai jis savo gyvenimą būtų susiejęs su automobiliais: patiko remontuoti ir vairuoti senas mašinas. Ir pats buvo nusipirkęs padėvėtą. Padaryti iš kledaro važiuojančią - reikia nusimanyti, mokėti. Nors Kęstutis neturėjo teisės vairuoti, tačiau, anot mamos, vairavimo patirties buvo sukaupęs. Prieš nelaimę automobilį "VW Jetta" jam buvo paskolinęs tėvas, žinoma, nenorėjęs nieko blogo.
Avarija Vainuto centre
Avarija Vainute įvyko vieną gegužės popietę. Tėvo automobilį vairavęs Kęstutis staiga išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir trenkėsi į priešpriešiais atvažiuojantį automobilį "Audi A6". Pastarąjį vairavo vainutiškis V. S. (37 m.). Per avariją galvos traumą patyrė Kęstučio dėdė Z. Pauparis (48 m.), sėdėjęs šalia vairavusio sūnėno. Vyras gydomas ligoninėje. Ant galinės sėdynės sėdėjęs mažametis vaikas nesusižalojo.
"Jetta" nudaužė ir skelbimų lentą. Išsigandęs ir sutrikęs Kęstutis paliko automobilį ir iš įvykio vietos pabėgo. Geriau jau būtų sulaukęs policijos - juk padarė ne pačią skaudžiausią avariją. Tačiau vaikinui, regis, viskas atrodė baisiau nei iš tikrųjų buvo. Po avarijos paaiškėjo, jog Kęstutis, tėvo prispirtas, važiavo iš Galnės kaimo į Vainutą parvežti alaus...
Važiavo pasitikti, bet nespėjo
Po avarijos Kęstutis parašė motinai dvi SMS žinutes, prašė skubiai paskambinti. Paskambinusi motina išgirdo drebantį sūnaus balsą. Kęstutis smulkiai papasakojo, kas atsitiko, klausė, ką daryti. Jis kalbėjo susijaudinęs. Vis dėlto vaikinas mamą nuramino, tyliai pasakęs eisiąs namo.
Bloga žinia ir nuojauta neleido motinai ramiai sėdėti namuose ir laukti. Kartu su giminaite sėdusios ant dviračių išlėkė pasitikti Kęstučio, greičiau jį nuraminti. Deja, jo nerado. Motina ir nelaimėlio pusseserė grįžo į namus nuliūdusios.
Apie kilometrą nuo Vainuto, daubelėje šalia kelio Vainutas - Tauragė, pasikorusį Kęstutį po 2 dienų aptiko kaimynas. Matyt, sąžinės priekaištai dėl avarijos privertė jaunuolį pakelti ranką prieš save. Pasirinkęs mirtį, jis per griežtai įvertino savo klaidą.
Buvo ramaus būdo, uždarokas
Anot Kęstučio motinos, sūnus buvo ramaus būdo, nelinkęs į dideles draugystes, greit neatsiverdavo. Tik su pussesere bendraudavo atviriau. Mokytojams jis irgi nekėlė rūpesčių, išskyrus tai, jog, neturėdamas teisės vairuoti, vis sėsdavo prie automobilio vairo. Dėl to pedagogai yra davę ne vieną pastabą ir pačiam Kęstučiui, ir jo giminaičiams. Kartą net automobilio raktelius iš jo buvo atėmę. Tačiau pomėgis vairuoti nusverdavo rizikos baimę. Mokyklos vadovo manymu, po avarijos vaikinas, apimtas streso, ppernelyg pesimistiškai įvertino situaciją.
Kęstučio tragedija sujaudino jo klasę, aplinkinių vietovių gyventojus. Žmonės užjaučia vaikino motiną, patyrusią skaudžiausią gyvenimo smūgį, kai reikia laidoti savo sūnų.