Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas tikisi, kad bus imtasi "griežtų teisinių sankcijų" pasienyje su Kaliningrado sritimi kontrabandininkams tarpininkavusių pareigūnų atžvilgiu.

REKLAMA

"Reikėtų kuo greičiau spręsti klausimą dėl šių žmonių pašalinimo", - ketvirtadienį (10.23) Seime žurnalistams sakė A. Paulauskas, komentuodamas Valstybės saugumo departamento pateiktus duomenis apie korupciją pasienyje.

Seimo pirmininkas sakė kalbąs apie Pagėgių pasienio rinktinę, kurioje, anot jo, "dauguma žmonių yra susiję su nelegalia veikla".

Jis atsisakė išsamiau komentuoti VSD atliekamą tyrimą, motyvuodamas tuo, kad jo medžiaga yra įslaptinta.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS sakė, kad VSAT kreipsis į VSD, prašydama pateikti surinktą informaciją apie Pagėgių rinktinę.

"Jeigu informacija pasitvirtins, bus imtasi griežčiausių priemonių prieš nesąžiningus pareigūnus", - BNS sakė G. Mišutis.

REKLAMA
REKLAMA

VSAT duomenimis, per devynis šių metų mėnesius pasienyje su Kaliningrado sritimi buvo sulaikyti 74 sienos pažeidėjai (17 proc. daugiau negu pernai tuo pačiu metu), užfiksuoti 59 sienos pažeidimai (64 proc. daugiau negu pernai).

Pasienyje su Rusija VSAT užfiksavo 182 kontrabandos atvejus - tai 62 proc. daugiau nei pernai.

Cigarečių šiemet sulaikyta 858 tūkst. pakelių, pernai per tą patį laikotarpį - 111 tūkst.

Neteisėtai gabentų alkoholinių gėrimų šiemet sulaikyta 780, pernai - 1030 litrų, cukraus šiemet sulaikytos 6,4 tonos, pernai - beveik 6 tonos.

Pasienio pareigūnai taip pat sulaikė 8,116 tonos kontrabandinio kuro (pernai - 6,762 tonos).

Įtarę kontrabandos gabenimu, šiemet sieną su Rusiją saugantys pasieniečiai sulaikė 183 asmenis, pernai per tą patį laikotarpį - 105.

Reaguodama į Vyriausybės pranešimus, Muitinės departamento vadovybė ketvirtadienį laišku kreipėsi į VSD, prašydama pateikti surinktą medžiagą apie muitinės pareigūnų dalyvavimą nusikalstamoje veikloje Lietuvos ir Kaliningrado pasienyje.

REKLAMA
REKLAMA

Turėdami konkrečią informaciją apie pareigūnų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi Muitinės departamento vadovai pasirengę jų atžvilgiu imsis pačių griežčiausių priemonių, rašoma departamento pranešime spaudai.

Kreiptis į VSD Muitinės departamentą paskatino Vyriausybės spaudos tarnybos išplatinta informacija apie premjero Algirdo Brazausko ir VSD vadovų pasitarimą, po kurio, remdamasis VSD pateikta analitine ir operatyvine medžiaga, premjeras pareikalavo, kaip teigiama pranešime, "pažaboti kontrabandą ir korupciją pasienyje su Kaliningrado sritimi" bei įpareigojo Muitinės departamento vadovus įstatymo nustatyta tvarka nušalinti nuo pareigų arba atleisti iš darbo nusikaltusius pareigūnus.

Premjero Algirdo Brazausko ir VSD vadovų ketvirtadienį vykusiame susitikime konstatuota, kad į didelio mąsto prekių kontrabandą iš Kaliningrado į Lietuvą yra įsipainioję ne tik eiliniai, bet ir užimantys aukštesnes pareigas pasieniečiai bei muitininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nustatyta atlikus VSD ir Muitinės kriminalinės tarnybos tyrimą.

Anot premjero, neretai pareigūnai patys inicijuoja ir organizuoja kontrabandos gabenimą, kontrabandos gabenimas šiame pasienio ruože yra sistemingas ir gerai organizuotas.

Premjeras akcentavo, kad ši Lietuvos sienos dalis netrukus taps ES išorine siena, todėl šiam pasienio ruožui būtinas ypatingas dėmesys.

Padėtį Lietuvos ir Kaliningrado pasienio ruože Vyriausybės vadovas pavadino itin rimta ir pareiškė, kad teisėsaugos institucijos turi neatidėliotinai ištirti išryškėjusius nusikaltimus, nubausti kaltus asmenis.

A. Brazauskas taip pat pareikalavo, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Muitinės departamento vadovai įstatymo nustatyta tvarka nušalintų nuo pareigų arba atleistų iš darbo nusikaltusius pareigūnus, atliktų neeilinę pareigūnų atestaciją.

Šių tarnybų vadovams pavesta sustiprinti prevencinį darbą su korupcija, imtis kitų priemonių situacijai keisti.

REKLAMA
REKLAMA

A. Brazauskas įpareigojo Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų, kurioms pavaldūs VSAT ir Muitinės departamentas, vadovus ištirti padėtį ne tik Lietuvos ir Kaliningrado pasienio ruože, bet ir visame Lietuvos pasienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų